Serie A: szoros mérkőzésen maradt hibátlan a Napoli

SZ. R.SZ. R.
2021.08.29. 20:29
A második mérkőzés után is hibátlan a Napoli (Fotó: AFP)
Az újonc Venezia után a Genoát is legyőzte a Napoli: 2–1-re megnyerte a két csapat vasárnapi összecsapását az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2. fordulójában.

Az esélyesebb nápolyiak előbb Lozano, majd Insigne révén is előnybe kerülhettek volna, de egyik helyzetet sem sikerült kihasználni. A folytatásban azonban továbbra is dominálni tudtak a vendégek, így nem volt meglepetés, hogy a 39. percben Fabián Ruiz révén előnybe kerültek.

A fordulás után tíz percet kellett várni arra, hogy Goran Pandev révén egyenlíteni tudjon a Genoa, de a játékvezető a videobíró segítségével érvénytelenítette a találatot, miután szabálytalanságot látott a felvételeken. Ennek ellenére a hazaiak nem adták fel, és a 69. percben Andrea Cambiaso révén egyenlítettek, örömük azonban nem lehetett tökéletes, hiszen hat perccel a rendes játékidő vége előtt Andrea Petagna is eredményes volt, így a Napoli 2–1-re győzött.

A másik kora esti mérkőzésen a Sassuolo hiába játszott fölényben csak 0–0-s döntetlent tudott játszani a Sampdoriával.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ
Genoa–Napoli 1–2
(Cambiaso 69., ill. F. Ruiz 39., Petagna 84.)
Sassuolo–Sampdoria 0–0
Milan–Cagliari 4–1 (Tonali 12., R. Leao 17., Giroud 24., 43. – 11-esből, ill. Deiola 15.)
Salernitana–AS Roma 0–4
(Pellegrini 48., 79., Veretout 52., T. Abraham 69.)

Szombaton játszották
Juventus–Empoli 0–1 (Mancuso 21.)
Fiorentina–Torino 2–1 (N. González 41., Vlahovics 70., ill. Verdi 89.)

Lazio–Spezia 6–1 (Immobile 5., 15., 45+2., F. Anderson 47., Hysaj 70., Luis Alberto 85., ill. Verde 4.)
Atalanta–Bologna 0–0

Pénteken játszották
Hellas Verona–Internazionale 1–3 (Ilics 15., ill. L. Martínez 47., J. Correa 83., 90+4.)
Udinese–Venezia 3–0 (Pussetto 29., Deulofeu 70., N. Molina 90+3.)