Serie A: szerencsés góllal szerzett három pontot a Milan

R. P.R. P.
2021.08.23. 22:49
Brahim Díaz gólja három pontot ért a Milannak (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) nyitó fordulójának utolsó játéknapján a Milan idegenben 1–0-ra legyőzte a Sampdoriát, a pedig Cagliari 2–2-t játszott a Speziával.

Brahim Díaz némiképp szerencsés góljával szerezte meg a vezetést a Milan a 9. percben: Davide Calabria beadása után Díaz 12 méterről nem helyezte túl jól a labdát, ám a kapus, Emil Audero nagyon rosszul ért bele, és a hálóba pattant róla. Díaznak ez volt az ötödik találata az olasz élvonalban, és mindegyiket idegenben játszott mérkőzésen szerezte.

Mint később kiderült, ez volt az egész mérkőzés egyetlen találata, tehát a Milan három ponttal kezdte a bajnokságot.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy Manolo Gabbiadini, a Sampdoria támadója súlyosnak tűnő sérülést szenvedett a 71. percben, de az állapotáról a mérkőzés végéig nem érkezett hír.

Díaz gólja

Szintén hétfőn játszották a Cagliari–Spezia találkozót, amelyen a vendégek 2–0-ra is vezettek már, de a vége 2–2 lett. A hazaiaknál Joao Pedro duplázott, ezzel 60 gólnál jár már az olasz élvonalban, amivel megelőzte az 58-ig jutó brazil Ronaldót.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ
Sampdoria–Milan 0–1
(B. Díaz 9.)
Cagliari–Spezia 2–2 (J. Pedro 62., 66. – a másodikat 11-esből, ill. Gyasi 7., Bastoni 58.)
Korábbi eredmények:
Bologna–Salernitana 3–2 (Da Silvestri 59.,77., Arnautovic 75., ill. Bonazzoli 52. – tizenegyesből, Coulibaly 70.)
Udinese–Juventus 2–2 (Pereyra 51. – tizenegyesből, Deulofeu 83., ill. Dybala 3., Cuadrado 23.)
Roma–Fiorentina 3–1 (Mhitarjan 26., Veretout 64.,80., ill. Milenkovics 60.)
Napoli–Venezia 2–0 (Insigne 62., Elmasz 73.)

Internazionale–Genoa 4–0 (Skriniar 6., Calhanoglu 14., Vidal 74., Dzeko 88.)
Verona–Sassuolo 2–3
(Zaccagni 71., 90. – az elsőt 11-esből, ill. Raspadori 32., Djuricsics 51., Hamed Traoré 77.)
Empoli–Lazio 1–3
(Bandinelli 4., ill. Milinkovics-Szavics 6., Lazzari 31., Immobile 41. – 11-esből)
Torino–Atalanta 1–2 (Belotti 79., ill. Muriel 6., Piccoli 90+3.)

1. Internazionale 1 1 4–0 +4 3
2. Roma 1 1 3–1 +2 3