Serie A: simának indult, de megküzdött győzelméért az Inter

K. T. I.K. T. I.
2020.06.21. 23:46
Lukaku már a 10. percben vezetést szerzett a milánóiaknak (Fotó: AFP)
Az Internazionale hazai pályán 2–1-re legyőzte a Sampdoriát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójában. A milánóiak majd' 80 százalékos labdabirtoklást hoztak össze.

Hetvennyolc százalék. A Serie A honlapja alapján ennyin állt meg a labdabirtoklási mutató az Internazionale neve mellett a vasárnap esti, Sampdoria elleni bajnokin. Ennek ellenére mégse jelenthetjük ki, hogy a hazaiak magabiztos sikerrel tértek vissza a koronavírus miatti kényszerszünetről. A genovaiak a második félidei kontrajátékukkal többször is közel jártak ahhoz, hogy kiénekeljék azt a bizonyos sajtot Antonio Conte tanítványainak szájából...

Romelu Lukaku már a 10. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A belga támadó Diego Milito érkezése (2009–2010) óta az első Inter-csatár lett, aki első idényében legalább 18 gólt elért. Az elitklubnak még két tagja van, Ronaldo (1997–1998) és Ruben Sosa (1992–1993).

A 33. percben az elmúlt hónapokban a Barcelona által körbeudvarolt Lautaro Martínez növelte kétgólosra a hazai előnyt. Az argentin támadó egy sakk-mattig kijátszott akció végén az ötös bal sakától helyezte a hálóba Antonio Candreva átadását (2–0).

Hiába játszott már az első félidőben is óriási mezőnyfölényben, majd a második játékrészben még tovább fokozta azt, az Inter nem tudta bevinni a végső ütést a Sampnak. A vendégek egyre bátrabban és elkeseredettebben kontráztak, és ha az utolsó passzok nem is jöttek össze, a pontrúgások még mindig reményt adtak a genovaiaknak a gólszerzésre és a visszakapaszkodásra...

Az 53. percben egy kicsiben elvégzett szöglet után Omar Colley fejesénél a kapufa még megmentette a milánóiakat, ám a kipattanóra Morten Thorsby érkezett elsőként, és hat méterről a hálóba pofozta a labdát (2–1).

A játék képe a folytatásban sem változott – az Inter járatta a labdát, járatta a labdát és járatta a labdát. A kapura viszont nem tudott igazán veszélyt jelenteni. A Samp egy-egy kontrából veszélyeztetett, a 88. percben Leris Mehdi Pascal Marcel járt a neve hosszánál jóval közelebb az egalizáláshoz, ám ígéretes lövését Handanovic bravúrral védeni tudta.

Az Inter hat pontra leszakadva az éllovas Juventustól a harmadik helyen áll. A Sampdoriát egy pont választja el a kiesőzónától.