Serie A: Rafael Leao duplázott, nyert a Milan

H. D.H. D.
2020.10.04. 19:52
Rafael Leao duplázott, három góllal nyert a Milan (Fotó: Getty Images)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 3. fordulójának vasárnapi játéknapján az AC Milan hazai pályán 3–0-ra legyőzte az újonc Speziát.

Az AC Milan már az első félidőben is fölényben játszott a Spezia ellen, sokáig azonban nem tudta feltörni az újonc védelmét. A jég a második félidőben tört meg: az 57. percben Hakan Calhanoglu szabadrúgása után Rafael Leao küldte közelről a kapuba a labdát. 1–0

Rafael Leao első gólja

Tíz perc sem telt el, megduplázta előnyét a házigazda: Theo Hernández egy remek szóló végén kilőtte a bal alsó sarkot. 2–0

Theo Hernández gólja

Két perccel később Rafael Leao végleg eldöntötte a három pont sorsát, a portugál támadó Franck Kessié fejese után pár lépésről a kapuba továbbította a labdát. 3–0

Rafael Leao második gólja

A folytatásban már nem változott az eredmény, így az AC Milan az idénybeli harmadik bajnoki mérkőzésén is kapott gól nélkül nyert.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ
Milan–Spezia 3–0
(Rafael Leao 57., 78., T. Hernández 76.)

Korábban
Atalanta–Cagliari 5–2
(Muriel 7., A. Gómez 29., Pasalic 37., D. Zapata 42., Lammers 81., ill. Godín 24., Joao Pedro 52.)
Benevento–Bologna 1–0 (Lapadula 66.)
Lazio–Internazionale 1–1 (Milinkovics-Szavics 55., ill. L. Martínez 30.)
Parma–Hellas Verona 1–0 (Kurtic 1.)
Juventus–Napoli – elmaradt

Szombaton játszották
Sassuolo–Crotone 4–1
(Berardi 19., Caputo 58., 85. – az elsőt 11-esből, Locatelli 90+3., ill. Simy 49. – 11-esből)
Genoa–Torino – elhalasztva
Udinese–Roma 0–1 (Pedro 55.)
Pénteken játszották

Fiorentina–Sampdoria 1–2 (Vlahovics 72., ill. Quagliarella 42. – 11-esből, Verre 83.)

1. Atalanta 3 3 13–5 +8 9
2. Milan 3 3 7–0 +7 9
3. Sassuolo 3 2 1 9–3 +6 7
4. Internazionale 3 2 1 10–6 +4 7
5. Napoli 2 2 8–0 +8 6
6. Verona 3 2 1 4–1 +3 6
7. Benevento 3 2 1 6–7 –1 6
8. Juventus 2 1 1 5–2 +3 4