Serie A: Quagliarella-tripla, Nagy a padon – megszakadt a Benevento sorozata

2018.01.21. 17:00
Quagliarella triplájával nyert a Sampdoria (Fotó: AFP)
Nyolc veretlen bajnoki után a Sampdoria vendégeként 3–1-re kikapott a Fiorentina labdarúgócsapata a Serie A 21. fordulójában. A hazaiaknál Fabio Quagliarella triplázott, így már 15 gólnál jár.

A genovai csapat a 30. percben szerzett vezetést, Gastón Ramírez jobbról adott nagyszerű labdát Quagliarellának, aki befordult, és kilőtte a hosszú, jobb alsó sarkot (1–0).

Az uruguayi-olasz koprodukció a továbbiakban is nagyszerűen működött, a 60. percben ismét Gastón Ramírez adott tökéletes passzt, Quagliarella pedig ezúttal sem hibázott (2–0).

A 68. percben újra az uruguayi jegyzett asszisztot, sarkazását Quagliarella hat méterről nagyon felvarrta a rövid felsőbe (3–0).

A 80. percben ugyan a kolumbiai Carlos Sánchez közeli fejesel szépített, de a Fiorentina így is 3–1-es vereséggel távozott a kikötővárosból.

A Benevento két győzelem után újra kikapott, az utolsó helyen álló csapat ezúttal a Nagy Ádámot végig a kispadon tartó Bologna otthonában szenvedett 3–0-s vereséget.

A Lazio kiütéses, 5–1-es győzelemmel küldte haza a Chievót, és továbbra is tapad a vetélytársakra a dobogóért vívott harcban.

OLASZ SERIE A
21. FORDULÓ
Bologna–Benevento 3–0
(Destro 35., De Maio 73., Dzemaili 88.)
Lazio–Chievo 5–1 (Luis Alberto 23., Milinkovics-Szavics 31., 68., Bastos 83., Nani 86., ill. Pucciarelli 25.)
Hellas Verona–Crotone 0–3 (Barberis 3., Stoian 54., Ricci 67.)
Sampdoria–Fiorentina 3–1 (Quagliarella 30., 60., 68., ill. C. Sánchez 80.)
Udinese–SPAL 1–1 (Samir 11., ill. Floccari 49.)
Sassuolo–Torino 1–1 (Berardi 54., ill. Obi 26.)
Atalanta–Napoli 0–1 (Mertens 65.)

1. Napoli 21 17 3 1 45–13 +32 54
2. Juventus 20 16 2 2 49–15 +34 50
3. Lazio 20 13 4 3 53–25 +28 43