Serie A: a Bolognát is legyőzte a Napoli; ikszelt a Lazio és az Udinese

V. J.V. J.
2022.10.16. 19:55
Nem született gól az Udinese római vendégjátékán (Fotó: AFP)
A Lazio az Udinesével 0–0-s, míg a Spezia a Cremonesével 2–2-es döntetlent játszott, a Napoli pedig 3–2-re legyőzte a Bolognát az olasz labdarúgó Serie A 10. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az élbolyban egymást üldöző Laziónak és az Udinesének is jól jött volt volna a győzelem, ám egyik csapat sem tudott a kapuba találni. Az enyhe hazai mezőnyfölényt hozó találkozón a vendégek előtt adódtak veszélyesebb helyzetek: Lazar Samardzic a kapufája miatt bosszankodhat, Roberto Pereyra pedig azért, mert a hajrában a kapu bal oldala irányába tartó lövését nagy bravúrral védte Ivan Provedel.

Korán kezdődtek az izgalmak a Spezia és a Cremonese összecsapásán: a vendégek gyors vezetését követően a hazaiak az első félidő felére fordítani tudtak. A cremonaiak a második játékrész elején is gyorsan betaláltak a kifejezetten sok lövési kísérletet (15 hazai és 24 vendégpróbálkozást) hozó találkozón.

A listavezető Napoli fordulatos meccsen győzte le a Bolognát. Luciano Spalletti együttese az első félidő hajrájában hátrányba került, de még a szünet előtt sikerült egyenlítenie, majd a fordulás után gyorsan a vezetést is megszerezte. Nem sokáig örülhetett ugyanakkor, mert a vendégek tulajdonképpen azonnal válaszoltak. A délolasz együttes a folytatásban mindent megtett a győzelemért és Victor Osimhen 69. percben szerzett góljával újra vezetett, amit a lefújásig meg tudott őrizni. A nápolyiak sikerükkel továbbra is két ponttal vezetnek az Atalanta előtt a tabellán.

OLASZ SERIE A
10. FORDULÓ
Lazio–Udinese 0–0
Spezia–Cremonese 2–2
(Nzola 19., Holm 22., ill. Dessers 2., Pickel 52.)
Napoli–Bologna 3–2 (Juan Jesus 45., Lozano 49., Osimhen 69., ill. Zirkzee 41., Barrow 51.)