Serie A: Pietro Pellegri újra lecsapott a Lazióra, Immobile azonban válaszolt

K. T. I.K. T. I.
2022.04.16. 22:50
Pietro Pellegri negyedszer lőtt gólt a Serie A-ban – negyedszer is fővárosi csapat ellen (Fotó: Getty Images)
A Torino ugyan a ráadás elején még vezetett, végül nem tudta legyőzni idegenben a Laziót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 33. fordulójában. Pietro Pellegri 56. percben fejelt találatára Ciro Immobile a 92. minutumban tudott replikázni...

Sokáig úgy tűnt, a meccs sztorija Pietro Pellegri nevéhez fűződik majd. A Torino 21 éves támadója a szünetben állt be, majd az 56. percben fejesével megszerezte a vezetést a vendégeknek. Pellegri mindössze a negyedik gólját érte el ezzel a Serie A-ban – érdekesség, hogy mind a négyet római csapat ellen szerezte, 2017-es duplája után ezúttal már harmadszor mattolva a Lazio védelmét.

Ám ahogyan az ősszel, úgy ezúttal sem volt elég az egygólos előny a „bikáknak”. 2021 szeptemberében Marko Pjaca fejesére válaszolt a 91. percben értékesített büntetővel Ciro Immobile. Ezúttal egy perccel később – a 92.-ben – és akcióból, de ugyancsak Immobile volt az, aki kifogott a Torinón...

A 32 éves támadó a 25. találatát jegyezte ebben az idényben – ezzel ő lett az első olasz az olasz élvonal történetében, aki legalább három idényben eljutott ennyi gólig. S minden nemzetet figyelembe véve is csupán a harmadik: korábban Gunnar Nordahl és a második világháború után az Interben 182 bajnokin 133 találatot szerző Nyers István volt még képes hasonlóra.

SERIE A
33. FORDULÓ, szombati mérkőzések

Lazio–Torino 1–1 (Immobile 90+2., ill. Pellegri 56.)
Korábban
Cagliari–Sassuolo 1–0
(Deiola 42.)
Sampdoria–Salernitana 1–2 (Caputo 32., ill. Fazio 4., Lourenco 6.)
Udinese–Empoli 4–1 (Ismajli 6. – öngól, Deulofeu 52., Pussetto 79., Samardzic 87., ill. Pinamonti 67. – 11-esből)
Fiorentina–Venezia 1–0 (Torreira 30.)
Juventus–Bologna 1–1 (Vlahovics 90+5., ill. Arnautovic 52.)

Később
Hétfő
19.00:
Napoli–AS Roma (Tv: Sport1)
21.00: Atalanta–Verona (Tv: Sport1)

Pénteki eredmények
Spezia–Internazionale 1–3 (Maggiore 88., ill. Brozovic 31., Lautaro Martínez 73., Alexis Sánchez 90+3.)
Milan–Genoa 2–0 (Rafael Leao 11., Messias 87.)