Serie A: Perisic bombázott, az Inter nyert Veronában

2017.10.30. 22:45
1–1-es állásnál találtam be – mutatja boldogan Perisic (Fotó: AFP)
Az Inter labdarúgócsapata 2–1-re nyert a Hellas Verona vendégeként az olasz élvonalbeli bajnokság 11. fordulójának záró mérkőzésén.

Az Inter lett az első csapat a Serie A mostani idényében, amelyik öt különböző mérkőzésén is ugyanazzal a tizenegy játékossal kezdett (Handanovic – D'Ambrosio, Skriniar, Joao Miranda, Nagatomo – Vecino, Gagliardini – Candreva, Borja Valero, Perisic – Icardi). Az összeszokottság meghozta az eredményét, a 36. percben Borja Valero talált be közelről Antonio Candreva jobb oldali beadásából.

A második félidő első negyedórájának végén Samir Handanovic hozott össze egy tizenegyest a hazaiaknak, és nem tudta védeni az éppen becserélt Giampaolo Pazzini lapos lövését.

Sokáig nem örülhettek az egyenlítésnek a veronaiak, egy középre kifejelt labdát ugyanis Ivan Perisic elemi erővel lőtt a kapu közepébe, kialakítva az 1–2-es végeredményt.

Az Inter 29 pontot gyűjtött az első 11 fordulóban, amire korábban még nem volt példa.

A MÉRKŐZÉS GÓLJAI

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ
Hellas Verona–Internazionale 1–2 (Pazzini 59. – 11-esből, ill. Borja Valero 36., Perisic 67.)

1. Napoli 11 10 1 32– 8 +24 31
2. Internazionale 11 9 2 22– 8 +14 29
3. Juventus 11 9 1 1 33–10 +23 28
4. Lazio 11 9 1 1 31–12 +19 28
5. Roma 10 8 2 17– 5 +12 24
6. Sampdoria 10 6 2 2 22–13 +9 20
7. Fiorentina 11 5 1 5 19–13 +6 16
8. Milan 11 5 1 5 16–16 0 16