Korábbi parmaiak és Cristiano Ronaldo – könnyedén nyert a Juventus

2020.12.19. 20:38
Cristiano Ronaldo kétszer is betalált a Parma kapujába (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában a Juventus idegenben 4–0-ra legyőzte Balogh Botond együttesét, a Parmát. A magyar védő nem állt be a mérkőzésen, amelyen a korábbi parmai Dejan Kulusevski szerzett vezetést, Cristiano Ronaldo duplázni tudott, a végén pedig Álvaro Morata is betalált.

OLASZORSZÁG, SERIE A
13. FORDULÓ

PARMA–JUVENTUS0–4(0–2)
Parma,Ennio Tardini Stadion,zárt kapuk mögött. V:Calvarese
PARMA:Sepe – Iacoponi (Busi, 60.), Osorio, B. Alves, Gagliolo – Kucka (Cyprien, 60.), Sohm, Kurtic (Brugman, 85.) – Hernani – Gervinho (Karamoh, a szünetben), Cornelius (Inglese, 60.).Vezetőedző:Fabio Liverani
JUVENTUS:Buffon – Bonucci (Cuadrado, 76.), De Ligt, Kulusevski – Danilo, McKennie (Portanova, 76.), Ramsey (Bernardeschi, 68.), Bentancur, Alex Sandro – Morata, Cristiano Ronaldo (Chiesa, 82.).Vezetőedző:Andrea Pirlo
Gólszerző:Kulusevski (23.), Cristiano Ronaldo (26., 48.), Morata (85.)

Egyik csapat sem vetette meg az ikszeket: egyaránt hatszor végeztek döntetlenre az első 12 fordulóban, most ennek nyilván a hazaiak örültek volna jobban.

A Parma már az első percektől kezdve kontrákra állt be, az egyikből pedig az első negyedóra végén Kucka révén óriási helyzetet is alakított ki, de az együttes korábbi kapusa, GianluigiBuffon bravúrral védeni tudott.

Nem sokkal később a házigazda egy másik korábbi játékosa, DejanKulusevski is szomorította a parmaiakat, Alex Sandro centerezése után higgadtan passzolt a kapuba (0–1).

Cristiano Ronaldo sosem volt a Parma játékosa, de ő sem akart kimaradni a buliból, ő Morata beadása után fejelt remek gólt, majd kis híján lábbal duplázott. A félidő során még a spanyol támadó és Bonucci is növelhette volna az előnyt, de már így is eldőlni látszott a meccs (0–2).

A fordulást követően Ronaldo gyorsan betalált ballal is, majd Buffon védett egy újabb Kucka-helyzetet, mielőtt De Ligt is bevette a hazai kaput – pechjére a szöglet már kikanyarodott előtte, így maradt a 0–3.

A portugál klasszisnak ez amúgy már a 32. gólja volt 2020-ban a Serie A-ban, ezzel a liga örökranglistájának 5. helyén beérte Nyers Istvánt az egy naptári évben szerzett gólok tekintetében.

A végén még Morata rossz szériája is megtört, a Juventus pedig könnyedén, 4–0-ra nyert.

A TÖBBI MECCSEN
Fiorentina–Verona 1–1 (Vlahovics 19. – 11-esből, ill. Veloso 8. – 11-esből)
Sampdoria–Crotone 3–1 (Damsgaard 26., Jankto 36., Quagliarella 65., ill. Simy 45+1. – 11-esből)

90.
A szöglet után nincs helyzet. Egy perc a ráadás.
90. Danilo veszélyeztette saját kapuját.
85. Morata is betalál! Egy bal oldali Bernardeschi-beadás után fejelt a hosszúba. 0–4

85. Kurticot Brugman váltja.
84. Cuadrado szögletét kifejeli Inglese.
83. Portanova20 méteres löketét Sepe kiütötte.
82. Cristiano Ronaldo is kap egy kis pihenőt, Chiesa állt be.
80. Cyprien 23 méteres lökete kicsit fölé.
79. Kulusevski beadását kivágják a védők.
76. Portanova és Cuadrado érkezik a Juvéba, McKennie és Bonucci ment le.
75. Inglese közeli bombáját védi Buffon, majd még utána is, mondjuk teljesen egyértelmű leshelyzet volt, érthetetlen, miért csak hosszú másodpercekkel később sikerült beinteni.
74. A Parmának sem megy, Hernani jobb oldali beadását Gagliolo pattintja vissza, de a labda elszáll a bal felső előtt.
73.
Moratának nem megy. Most éppen finoman átemelte Sepét, de nem tud betalálni, majd a védő belelövi, de nem pattan be a kapu torkából. Amúgy meg természetesen les.
72. Kurtic szöglete után a parmaiak egymást blokkolják, és még les is így.

CR beérte Nyers Istvánt az egy naptári évben szerzett Serie A-gólok számában, 32-vel holtversenyben az ötödik helyen állnak.

68. Bernardeschiváltja Ramseyt.
67. Kulusevski beadása Sepéé.
65. Hernani ellőtt labdájába senki sem tudott beleérni.
63. Busi beadását kivágják, Bruno Alves távoli lövését pedig védi Buffon a bal alsónál.
62. Bentancur távoli lövése a kapu jobb oldala mellett szállt el.
62. Ronaldo került helyzetbe, de kiszorított helyzetből inkább visszapasszolt Moratának, aki eltörte a labdát.
60. Busi, Cyprien és Inglese érkezik, Iacoponi, Kucka és Cornelius ment le.
58. Bentancur szöglete nem kanyarodott ki ezúttal, Cristiano Ronaldo fejese viszont nem talált kaput.
57. Alex Sandro beadását szögletre fejelik.
55. OTT A NEGYEDIK! Nem, mégsem, Sepe még védte McKennie fejesét, De Ligt viszont már a léc alá lőtt, csakhogy a szöglet már kintről kanyarodott vissza, nincs gól!
54. Kulusevski passzából Bonucci(!) került helyzetbe, lövését viszont blokkolták.
53. Bentancur szöglete után nem sikerül tisztázni, majd Hernani fejelt szögletre.
52. Alex Sandro beadása Sohmról saját kapuja felé pattant, Sepe kiütötte szögletre.
50. BUFFON!Megint Kucka nagy helyzeténél védett a rutinos kapus.
48. ELDŐLT. Ramsey játszott a bal oldalon érkező Ronaldóhoz, aki kirakta balra, majd a hosszú alsóba lőtt. 0–3

48.
Bentancur mély indítása a kapusé.
46. Folytatódik a meccs.

Cserél a házigazda, Gervinho helyén Karamoh folytatja.

45. Ezzel véget is ért az első félidő.
45. Bentancur sarokrúgását McKennie fejelte kapu felé, a gólvonal előtt helyezkedő Bonucci viszont nem tudott betalálni.
45.
Danilo tekerését Morata elől bólintják szögletre.
43. Alex Sandrofejelt nehéz helyzetből, a háló tetejére hullik a labda.
42. CR-ért pedig szögletre mentik.
41. Hernani beadását kitérdelik.
40. Danilotaktikai faultjára jön a sárga.
39. Moratakerült helyzetbe a 16-oson belül, de lövését Osorio szögletre blokkolta.
34. Most CR centerezése pontatlan.
33. Alex Sandro beadása most Sepe zsákmánya.
32. A szöglet után Iacoponi löketét védte Buffon.
31. Kurtic beadása után Gagliolo lövésszerű beadását védte Buffon.
29. Ez sem sokon múlt, Ronaldo távoli tekerése kevéssel kerülte el a bal felsőt.
26. OTT A MÁSODIK. Morata bal oldali beadására Cristiano Ronaldo érkezik tökéletesen, és a kapu jobb oldalába fejel. 0–2

23. VEZET A JUVE! Alex Sandro bal oldali beadása eljut a hosszún érkező Kulusevskiig, aki korábbi csapatának jobb alsó sarkába passzol. 0–1

19. Bentancur
szerzett labdát a letámadásból, vitte, amíg szabad volt előtte az út, majd 12 méterről, laposan kapura lőtt, Sepe hárított.
15. BUFFON! A gyors hazai ellentámadások egyike helyzethez, sőt, ziccerhez vezetett, de az akció végén Kucka lövését Buffon lábbal védeni tudta.
10.
Alex Sandro beadása nem jut el a társakhoz.
7.
Bentancur felívelt szabadrúgását Sepe kiejtette, de a védők kisegítették.
6. Hernani 20 méteres lövése kirúgása flipperezett.
4. Ronaldo osztott ki egy kötényt, majd Ramsey beadása szögletre pattant. De Ligt lövése gyengécske. Sepe védi.
3. Morata éles szögből leadott lövését Sepe védte, amúgy is les volt.
2. Hernani jobb oldali beadásáról picivel maradt le Cornelius.