Serie A: Vlahovics triplázott, elintézte az újoncot a Fiorentina

2021.03.13. 22:46
Vlahovics (9) indul megünnepelni a második gólját (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójának szombati játéknapján a Sassuolo 3–2-re nyert a Veronát fogadva, ezzel megelőzte a tabellán ellenfelét, és feljött a 8. helyre. Késő délután a Fiorentina egyetlen félidő alatt lerendezte a Benevento elleni találkozót, köszönhetően az első játékrészben mesterhármasig jutó Dusan Vlahovicsnak. Késő este pedig a Genoa és az Udinese 1–1-es döntetlent játszott egymással.

A szombati első mérkőzésen a Sassuolo azzal a tudattal léphetett pályára a Verona ellen, hogy győzelme esetén megelőzi a tabellán közvetlenül előtte álló ellenfelét. Ennek megfelelően már a negyedik percben megszerezte a vezetést Manuel Locatelli találatával. A vendégek az első félidő végén Darko Lazovics góljával egyenlítettek, ám a szünet után nem sokkal ismét a hazaiaknál volt az előny: Filip Djuricsics volt eredményes. A Verona erejéből a 79. percben újabb egyenlítésre még futotta – Federico Dimarco volt a gólszerző –, de alig két perccel később a nem sokkal korábban csereként pályára lépő Hamed Traoré góljára már nem érkezett válasz, nyert és előzött a Sassuolo.

A nap második meccsén tulajdonképpen az első félidőben eldőlt minden lényeges kérdés, miután Dusan Vlahovics pályafutása első mesterhármasával a vendégFiorentina a szünetre már 3–0-s előnybe került, s ugyan a hazaiak fordulás után hamar szépítettek, a közelebb zárkózás már nem jött össze nekik. Sőt, negyedórával a vége előtt Franck Ribéry passzából Valentin Eysseric visszaállította a háromgólos különbséget. A 4–1-es végeredmény azt jelenti, hogy az újonc Benevento immár 11 bajnoki óta nyeretlen. Ami pedig Vlahovicsot illeti: a 21 éves, négyszeres válogatott szerb támadó előbb egy balról, majd egy jobbról érkező beadást pofozott a hálóba, míg a harmadik találatánál a kapus, Bartolomiej Dragowski adta a gólpasszt: az ő felívelése után fordult le védőjéről, majd csavart gyönyörűen a jobb felső sarokba.

VLAHOVICS HARMADIK GÓLJA

Este a Genoa az Udinesét látta vendégül,és a hazaiak a 8. percben máris vezetést szereztek, Goran Pandev az ötös bal sarkából lőtte a labdát fordulásból a rövid alsóba balról érkező beadást követően. A vendégek az első fél óra vége felé közeledve Rodrigo de Paul büntetőjével egyenlítettek, amivel a mérkőzés érdemi része lényegében le is zárult.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
Sassuolo–Verona 3–2
(M. Locatelli 4., Djuricsics 51., H. Traoré 81., ill. D. Lazovics 43., Dimarco 79.)
Benevento–Fiorentina 1–4(Ionuta 56., ill. Vlahovics 8., 26., 45+1., Eysseric 75.)
Genoa–Udinese 1–1 (Pandev 8., ill. De Paul 28. – 11-esből)

1. Internazionale 26 19 5 2 63–25 +38 62
2. Milan 26 17 5 4 50–30 +20 56
3. Juventus 25 15 7 3 51–21 +30 52
4. Atalanta 27 15 7 5 63–34 +29 52
5. Roma 26 15 5 6 51–38 +13 50
6. Napoli 25 15 2 8 55–29 +26 47
7. Lazio 26 14 4 8 42–37 +5 46