Serie A: Osimhen triplájával simán nyert a Napoli

2022.10.29. 17:25
Osimhen és Kvarachelia szállította a győzelmet a Napolinak (Getty Images)
A Napoli hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Sassuolót az olasz labdarúgó bajnokság (Serie A) 12. fordulójának nyitó mérkőzésén.

A Napoli rögtön a mérkőzés elején vezetést szerzett Victor Osimhen góljával. Di Lorenzo kapott jó indítást a jobb oldalon, a középre tett labdát Kvarachelia csúsztatta meg, amit Osimhen közvetlen közelről juttatott a kapuba (1–0).(VIDEÓ ITT!)

Tovább támadtak a hazaiak. A 19. percben ismét a jobb oldalon, ismét Kvarachelia készített elő, s Osimhen – ezúttal átvétel nélkül – szerzett gólt(2–0).(VIDEÓ ITT!)

A 36. percben a gólpasszai után már eredményes is volt Kvarachelia: Mário Rui kiugratásából lőtt a kapuba(3–0).(VIDEÓ ITT!)

A fordulást követően hajtott a szépítésért a Sassuolo, ám a nápolyiak találtak be újfent. A 77. percben Osimhen a kimozduló kapust átemelve szerezte meg saját maga harmadik, csapata negyedik gólját (4–0). (VIDEÓ ITT!)

Armand Laurienté a 84. percben megkapta a második sárga lapját, így a vendégek emberhátrányban fejezték be a találkozót.

A Napoli a győzelmével hat pontra növelte előnyét az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó, második AC Milan előtt.