Serie A: Osimhen duplázott – otthon nyert a Napoli

SZ. R.SZ. R.
2022.03.19. 17:00
Victor Osimhen duplájával nyert a Napoli az Udinese ellen (Fotó: AFP)
Hátrányból nyert 2–1-re a Napoli hazai környezetben az Udinese ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójában.

Az Udinese nagy meglepetésre a 22. percben előnybe került Gerard Deulofeu révén, majd Pablo Marí tíz perccel később megduplázhatta volna a vendégek előnyét, de David Ospina védett.

A szünetet követően mindössze bő 20 percet kellett várni arra, hogy fordítson a Napoli: az 52. percben Victor Osimhen Mário Rui gólpasszából egyenlített, majd Giovanni Di Lorenzo átadásából ugyanő vette be Marco Silvestri kapuját.

A folytatásban az Udinese mindent megtett az egyenlítés érdekében, de a 83. percben emberhátrányba került Pablo Marí kiállítása miatt. Végül a rendes játékidő ráadásának negyedik percében Victor Osimhen esése után a videobíró segítségét vette igénybe a játékvezető, de nem ítélt büntetőt, így a Napoli 2–1-re legyőzte az Udinesét.

A Napoli ezzel a sikerrel továbbra is tartja a lépést az élmezőnnyel, és pontszámban utolérte az éllovas Milant.

15.00: Empoli–Verona
15.00: Juventus–Salernitana (Tv: Sport1)
18.00: AS Roma–Lazio (Tv: Sport1)
20.45: Bologna–Atalanta (Tv: Sport1)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Sassuolo–Spezia 4–1 (Berardi 17., 48. – az elsőt 11-esből, Ayhan 78., Scamacca 81., ill. Verde 36.)
Genoa–Torino 1–0 (Portanova 14.)

1. Napoli 30 19 6 5 53–22 +31 63
2. Milan 29 19 6 4 55–29 +26 63
3. Internazionale 28 17 8 3 61–23 +38 59
4. Juventus 29 16 8 5 45–26 +19 56
5. Lazio 29 14 7 8 58–42 +16 49
6. Atalanta 28 13 9 6 50–31 +19 48
7. Roma 29 14 6 9 47–35 +12 48