Serie A: Osimhen a hajrában döntötte el a Napoli Roma elleni meccsét

D. S. B.D. S. B.
2022.10.23. 22:42
Victor Osimhen hajrában szerzett góljával győzött Rómában az éllovas Napoli (Fotó: AFP)
Izgalmas csatát hozott az éllovas Napoli Roma elleni vendégjátéka az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában. A kevés helyzetet hozó első félidő után a második játékrészben a hazaiak támadtak többet, de a hajrában a vendégek egy kontrából Victor Osimhen góljával 1–0-ra nyertek, és minden sorozatot figyelembe véve zsinórban 11. meccsüket nyerték meg!

Izgalmas csatát hozott az éllovas római vendégjátéka, de az első félidő csak egy kaput eltaláló lövést hozott, illetve egy Napoli-akció után Massimiliano Irrati a tizenegyespontra mutatott, de videózás után végül nem látta szabálytalannak a Roma kapusát, Rui Patríciót a Napoli támadójával szemben.

A második félidőben felélénkült a mérkőzés, mindkét csapatnak voltak lehetőségei, és bár José Mourinho együttese támadott többet, a Napoli veszélyeztetett többször – elsősorban Victor Osimhen révén. Aztán a 80. percben Matteo Politano remekül ugratta ki a nigériai csatárt, aki kiszorított helyzetből, Chris Smalling mellett éles szögből leadott lövéssel a hazaiak kapujába talált – VIDEÓ ITT!

A hajrában a rómaiak továbbra sem tudták célba venni Alex Meret kapuját, a Napoli pedig előnyét megőrizte, s az 1–0-s idegenbeli sikerrel sorozatban 11. mérkőzését nyerte meg!

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ
Roma–Napoli 0–1
(Osimhen 80.)
KORÁBBAN
Atalanta–Lazio 0–2(Zaccagni 10., Felipe Anderson 52.)
Bologna–Lecce 2–0
(Arnautovic 13., L. Ferguson 35.)
Udinese–Torino 1–2
(Deulofeu 26., ill. Aina 14., Pellegri 69.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Spezia 1–0
(Mazzocchi 48.)
Milan–Monza 4–1 (B. Díaz 16., 41., Origi 65., Leao 84., ill. Ranocchia 70.)
Fiorentina–Internazionale 3–4 (Cabral 33. – 11-esből, Ikone 60., Jovics 90., ill. Barella 2., L. Martínez 15., 73. – a másodikat 11-esből, Mhitarjan 90+5.)