Serie A: őrületes meccsen ikszelt az Inter és az Atalanta

CS. M.CS. M.
2021.09.25. 22:40
Izgalmakban nem volt hiány, ikszelt egymással az Inter és az Atalanta (Fotó: AFP)
A címvédő Inter 2–2-es döntetlent játszott az Atalanta ellen az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójának szombati játéknapján.

Az Inter már az 5. percben megszerezte a vezetést: Nicolo Barella beívelésére Lautaro Martínez érkezett középen, a tizenegyespont körül, és kapásból hatalmas gólt lőtt. Az Atalanta ugyan korán hátrányba került, de nem tört össze, és a 30. percben ki is egyenlített Ruszlan Malinovszkij parádés, tizenhatoson kívüli lövésével (1–1). Tíz perc sem telt el, amikor egy Atalanta-átlövés után Rafael Tolói elé került a labda, és a brazil születésű védő közelről betalált (1–2).

A második félidő eleje szép játék helyett inkább nagy küzdelmet hozott, a 71. percben Federico Dimarco közeli lövése kipattant a vendégek kapusáról, Juan Mussóról, Edin Dzeko pedig közelről az üres kapuba helyezett. Ezzel még korántsem volt vége: a 85. percben tizenegyeshez jutott az Inter, de Dimarco kihagyta, kisvártatva pedig Roberto Piccoli szerzett ismét vezetést az Atalantának, de mint kiderült, a találat előtt a labda elhagyta a játékteret, így a játékvezető szögletet ítélt gól helyett. 2–2

A mérkőzés összefoglalója

Őrületből a játéknap utolsó mérkőzésén, a Genoa–Verona összecsapáson sem volt hiány. A vendégek már a 8. percben vezetést szereztek, majd a 49. percben tizenegyesből növelték az előnyüket. Az utolsó negyedórára fordulva még úgy tűnt, simán nyer a Hellas, de ekkor pezsdült fel csak a meccs.

A 77. percben Domenico Criscito váltott gólra egy 11-est, majd három perc múlva is ő volt eredményes, ezúttal akcióból (2–2). A 85. percben már a hazaiak vezettek, de a 91. percben a horvát Nikola Kalinic kiegyenlített, így 3–3 lett a vége.