Serie A: óriási meccs Velencében; győzött az Atalanta

2022.05.08. 17:13
Pasalic (balra) állította be a végeredményt (Fotó: AFP)
Az olasz Serie A 36. fordulójának vasárnapi nyitó mérkőzésén az Atalanta 3–1-es győzelmet aratott a Spezia otthonában, ezzel sorozatban negyedik bajnoki mérkőzésén maradt veretlen. Az utolsó helyen álló Venezia pedig tíz vereség után legyőzte a Bolognát.

Az Atalanta két döntetlen után látogatott a Spezia otthonába, s alig negyedóra elteltével Luis Muriel találatával hamar jelezte, ma nem éri be egy ponttal. Ugyan a Spezia Daniele Verde góljával a 30. percben egyenlített, a második félidőben Berat Djimsiti, majd Mario Pasalic góljával kiharcolta a győzelmet. 1–3

A kora délutáni meccsen az előző tíz bajnoki meccsét elveszítő Venezia húsz perc elteltével úgy vezetett 2–0-ra a Bologna ellen Thomas Henry és Szofian Kijin egy-egy góljával, hogy egy tizenegyest is kihagyott, igaz, Kijin a kipattanót gólra váltotta.

A Bologna innen talpra állt, és már a 70. perc előtt fordítani tudott, ám még közel sem volt vége a meccsnek. A Venezia következő 11-esét Mattia Aramu már belőtte, a 93. percben pedig Dennis Johnsen a győztes gólt is megszerezte (4–3), így pedig matematikailag még nem vehető biztosra a Venezia kiesése.

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
Venezia–Bologna 4–3
(T. Henry 4., Kijin 19., Aramu 78. – 11-esből, D. Johnsen 90+3., ill. Orsolini 45+1., Arnautovic 55., Schouten 68.)
Spezia–Atalanta 1–3
(Verde 30., ill. Muriel 16., Djimsiti 73., Pasalic 87.)

Később
18.00: Salernitana–Cagliari (Tv: Sport1)
20.45: HellasVerona–Milan (Tv: Sport1)

Hétfő
20.45:
Fiorentina–Roma

Szombaton játszották
Torino–Napoli 0–1 (F. Ruiz 73.)
Sassuolo–Udinese 1–1 (Scamacca 6., ill. Nuytinck 77.)
Lazio–Sampdoria 2–0 (Patric 41., L. Alberto 59.)

Pénteken játszották
Internazionale–Empoli 4–2
(S. Romagnoli 40. – öngól, L. Martínez 45., 64., A. Sánchez 90+4., ill. Pinamonti 5., Asllani 28.)
Genoa–Juventus 2–1 (A. Gudmundsson 87., Criscito 90+6. – 11-esből ill. Dybala 49.)

1. Internazionale 36 23 9 4 78–31 +47 78
2. Milan 35 23 8 4 61–30 +31 77
3. Napoli 36 22 7 7 68–31 +37 73
4. Juventus 36 20 9 7 55–33 +22 69
5. Lazio 36 18 8 10 72–53 +19 62
6. Atalanta 36 16 11 9 65–45 +20 59
7. Roma 35 17 8 10 55–40 +15 59
8. Fiorentina 35 17 5 13 54–47 +7 56