Serie A: óriási blama, kikapott a Bolognától az Inter

B. A.B. A.
2020.07.05. 19:15
A Bologna hat perc alatt fordított Milánóban (Fotó: AFP)
A Bologna óriási meglepetésre 2–1-re legyőzte az Intert az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójának vasárnapi mérkőzésén.

A városi rivális Milan szombati sikere megadta az esélyt az Internek, hogy egy pontra megközelítse a Laziót, a kérdés az volt, hogy Antonio Conte legénysége tudja-e hozni a kötelezőt a Bologna ellen.

Az olasz szakember négy helyen változtatott a Brescia elleni (6–0) csapathoz képest, többek között Romelu Lukaku is bekerült, és ezt góllal hálálta meg a belga támadó: a 22. percben Antonio Candreva adott pazar keresztlabdát a bal szélen megiramodó Ashley Youngnak, akinek a beadása után Lautaro Martínez fejese a kapufán csattant, a kipattanó azonban éppen Lukakut találta meg, ő pedig nem hibázott (1–0).

A már az első félidőben is fölényben lévő Inter a szünet utáni első negyedóra végéhez közeledve óriási esélyt kapott arra, hogy végleg eldöntse a három pont sorsát, előbb Roberto Sorianót állította ki a játékvezető, majd három perccel később tizenegyest ítélt a hazaiak javára. A labda mögé Lautaro Martínez állt, a középre tartó lövést Lukasz Skorupski védte, majd Roberto Gagliardini ismétlését is bravúrral hárította a lengyel kapus.

Az igazi feketeleves ezután jött, Musa Juwara lövését csak beljebb tudta segíteni Samir Handanovic – a gólhoz kellett Gagliardini óriási luftja is –, ráadásul nem sokkal ezután Alessandro Bastoni megkapta a második sárga lapját, így tíz tíz ellen folytatták a felek (1–1).

Az egyre jobban felbátorodó Bologna pedig a győztes gólt is megszerezte, szép akció végén Musa Barrow lőtte Handanovic lábai között a kapuba (1–2).

A hajrát keményen megnyomta az Inter, több lehetősége is volt az egyenlítéshez, ám ezekkel nem tudott élni. Conte együttese immár 11 ponttal található az éllovas Juventus mögött, így szinte biztosan lemondhat a bajnoki címről, de a dobogós helye is veszélybe kerülhet az Atalanta formáját elnézve.

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ
Internazionale–Bologna 1–2 (R. Lukaku 22., ill. Juwara 74., Barrow 80.)
21.45:
Napoli–Roma (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!
Szombat

Sassuolo–Lecce 4–2 (Caputo 5., Berardi 65. – 11-esből, Boga 77., Müldür 83., ill. Lucioni 27., Mancous 67. – 11-esből)
Juventus–Torino 4–1 (Dybala 3., Cuadrado 29., Cristiano Rionaldo 61., Djidji 87. – öngól, ill. Belotti 45. – 11-esből)
Lazio–Milan 0–3
(Calhanoglu 23., Ibrahimovic 34. – 11-esből, Rebic 59.)

1. Juventus 30 24 3 3 63–26 +37 75
2. Lazio 30 21 5 4 66–31 +35 68
3. Internazionale 30 19 7 4 63–31 +32 64
4. Atalanta 29 18 6 5 82–39 +43 60
5. Roma 29 14 6 9 53–40 +13 48
6. Milan 30 13 7 10 39–37 +2 46
7. Napoli 29 13 6 10 46–39 +7 45