Serie A: nyert az Inter, megvan az ezüst; csak 4. a Lazio

H. K.H. K.
2020.08.01. 22:47
Kikapott a Lazio, így csak a negyedik lett (Fotó: Getty Images)
Az Inter 2–0-ra legyőzte az Atalantát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 38., utolsó fordulójában – sikerével Antonio Conte együttese a második helyen zárta a 2019–2020-as idényt. A Lazio a Napoli otthonában kapott ki, míg a már bajnok Juventus a Romával szemben maradt alul 3–1-re. A Milan magabiztos teljesítménnyel hozta a kötelezőt a Cagliari ellen.

AZ ATALANTA–INTER MÉRKŐZÉSRŐL IDE KATTINTVA OLVASHATNAK RÉSZLETESEN!

JUVENTUS–ROMA

A Juventus Gonzalo Higuaín révén már az ötödik percben megszerezte a vezetést a Roma ellen – az argentin csatár egy szöglet után volt eredményes (1–0).

A folytatásban viszont a Roma volt aktívabb, a vendégek még az első játékrészben fordítani is tudtak: a 23. percben Nikola Kalinic fejjel, a 43. percben pedig Diego Perotti büntetőből talált be – a 32 esztendős csatár az 52. percben ráadásul már a dupláját ünnepelhette (1–3).

Az állás a folytatásban már nem változott, a Roma 3–1-re diadalmaskodott a már bajnok Juventus ellen, így Maurizio Sarri gárdája 83 ponttal végzett az élen, s az Inter lett a második 82 ponttal.

MILAN–CAGLIARI

A Milan a tizedik percben egy komikus öngóllal került előnybe a Cagliari ellen, miután Ragnar Klavant megtréfálta a kapufáról visszapattanó labda.

A piros-feketéknek az is belefért, hogy Zlatan Ibrahimovic büntetőt rontson, így is simán, 3–0-ra megnyerték a mérkőzést. A Milan ezzel a hatodik helyen fejezte be a kiírást, ötödikként a Roma végzett.

NAPOLI–LAZIO

Ciro Immobile jegyezte a Lazio első gólját a Napoli ellen, villanásával a csatár 36 találattal zárta a bajnokságot, amivel beállította Higuaín Serie A-csúcsát, aki a 2015–2016-os kiírásban szintén 36-szor volt eredményes.

A Lazio azonban 3–1-re kikapott Gennaro Gattuso alakulatától, így a negyedik helyen zárta a szezont, miközben a Napoli csak a hetedik lett.

OLASZ SERIE A
38. FORDULÓ
Napoli–Lazio 3–1
(Fabián Ruiz 9., Insigne 52. – 11-esből, Politano 93., ill. Immobile 22.)
Atalanta–Inter 0–2 (D'Ambrosio 1., Young 20.)
Juventus–Roma 1–3 (Higuaín 5., ill. Kalinic 23., Perotti 43., 52. – az elsőt 11-esből)
Milan–Cagliari 3–0 (Klavan 10. – öngól, Ibrahimovic 55., Castillejo 57.)