Serie A: nyert a Napoli, Milánóban botlott a Lazio

2018.01.28. 20:00
Mertens két góllal járult hozzá a Napoli sikeréhez (Fotó: AFP)
Ugyan a Bologna már a 25. másodpercben vezetést szerzett a Napoli vendégeként, az aranyéremre hajtó hazaiak sima, 3–1-es győzelmet arattak. A bolognaiaknál Nagy Ádám ezúttal is a kispadról nézte végig a mérkőzést.

A Bolognának 25 másodpercre volt szüksége ahhoz, hogy egy gyors támadást Rodrigo Palacio góllal fejezzen be (0–1).

A gyors találat nem törte össze a Napolit, az 5. percben máris sikerült egyenlíteniük a hazaiaknak. Mário Rui bal oldali beadása megpattant Palación, ez becsapta Antonio Mirante kapust, de még inkább a gólvonalon álló Ibrahima Mbayét, akinek lábáról a kapuba került végül a labda (1–1).

A 37. percben Dries Mertens tizenegyesével már a délieknél volt az előny (2–1).

A belga válogatott játékos akciógólt is szerzett, az 59. percben a 16-os bal sarkától szépen lőtte ki a kapu bal oldalát (3–1).

A Lazio hat veretlen mérkőzés után az AC Milan otthonában bukott el. A hazaiak a 15. percben Patrick Cutrone fejesével szereztek vezetést (1–0).

A 20. percben a montenegrói Adam Marusics egy szép egyéni akció végén egyenlített (1–1).

A győztes gólt Giacomo Bonaventura szép fejesével már a 44. percben megszerezte a Milan, ezzel sorozatban harmadszor nyert (2–1).

Elszenvedte 19. bajnoki vereségét a Benevento, amely 3–0-ra kikapott a Torino otthonában. A hazaiak a 3. percben szereztek vezetést Iago Falque révén (1–0).

A 34. percben emberhátrányba kerültek a vendégek: Vid Belec kapust akadályozták a kirúgásban, de nem biztos, hogy az ellenfél megrúgása a megoldás ebben a helyzetben.

A 40. percben az imént még áldozat M'Baye Niang növelte az előnyt (2–0).

A félidő végén Joel Obi egy kipattanót követően, lesgyanús helyzetből szerezte a „bikák” harmadik találatát (3–0).

A Fiorentina csúnya verést kapott otthon, a győzelme ellenére az utolsó előtti helyen álló Hellas Verona fölényesen nyert 4–1-re.

A Crotone 1–1-et játszott a Cagliarival úgy, hogy a 90. percben videobírói ítélet vonta vissza a hazai Federico Ceccherini találatát.

OLASZ SERIE A
22. FORDULÓ
Torino–Benevento 3–0
(Iago Falque 3., M. Niang 40., J. Obi 45.)
Napoli–Bologna 3–1 (I. M'baye 5. – öngól, Mertens 37., 59. – az elsőt 11-esből, ill. Palacio 1.)
Crotone–Cagliari 1–1 (Trotta 29. – 11-esből, ill. Cigarini 45+7)
Fiorentina–Hellas Verona 1–4 (Gil Dias 53., ill. Vukovics 11., Kean 20., 46., Ferrari 55.)
Genoa–Udinese 0–1 (Behrami 61.)
SPAL–Internazionale 1–1 (Paloschi 90., ill. Vicari 48. – öngól)
Milan–Lazio 2–1 (Cutrone 15., Bonaventura 44., ill. Marusics 20.)