Serie A: nyert a Juventus, de aggódhat Dybala miatt

Cs. B.Cs. B.
2021.09.26. 14:26
A torinóiak vezető gólját megszerző Paulo Dybala sérülése után könnyek között hagyta el a pályát (Fotó: Getty Images)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 6. fordulójában a Juventus hazai pályán 3–2-re legyőzte a Sampdoriát, üröm az örömben, hogy a torinói csapat egyik legjobbja – és a vezető gól megszerzője –, Paulo Dybala sírva hagyta el a pályát, sérülés miatt már a 21. percben le kellett cserélni.

Volt a Juventus–Sampdoria meccs első félidejében minden, mint a búcsúban.

Az önmagukat kereső torinóiak (a meccs előtt egy győzelem mellé két döntetlent és két vereséget „gyűjtöttek” a Serie A-ban) megszerezték a vezetést Paulo Dybala révén, ugyanakkor az argentin klasszis sérülés miatt sírva hagyta el a pályát a 21. percben, még azt sem várta meg, hogy megvizsgálja az orvosi stáb.

A 41. percben kezezés miatt ítélt tizenegyest a játékvezető – videobíró segítségével – a „zebráknak”, a labda mögé pedig Leonardo Bonucci állt, aki életében először végzett el tizenegyest a Serie A-ban, de értékesítette. Egy perccel később szépítettek a genovaiak a nyolc évig az angol Southamptont szolgáló Josida Maya fejesével.

A második félidőben még betalált a nyári átigazolási időszakban szerződtetett Manuel Locatelli, illetve a 2010-ben a Juve kötelékébe tartozó Antonio Candreva is. A „zebrák” vezetőedzője, Massimiliano Allegri így 3–2-es győzelemmel ünnepelte a 400. olasz élvonalbeli mérkőzését, amelyből 195-öt a jelenlegi csapata kispadján hozott össze.

OLASZ SERIE A
6. FORDULÓ

Juventus–Sampdoria 3–2 (Dybala 10., Bonucci 43., Locatelli 57. ill. M. Josida 44., Candreva 83.)
Empoli–Bologna 4–2 (Bonifazi 1. – öngól, Pinamonti 32., Bajrami 53., Ricci 90, ill. Barrow 11., Arnautovic 77.)
Sassuolo–Salernitana 1–0 (Berardi 54.)
Udinese–Fiorentina 0–1 (Vlahovics 16. – 11-esből)