Serie A: nem tudott nyerni Monzában az Inter

D. S. B.D. S. B.
2023.01.07. 22:45
Lautaro Martínez is betalált, de nem tudott nyerni Monzában az Inter (Fotó: Getty Images)
Hiába vezetett kétszer is, nem tudta legyőzni a Monzát az Internazionale az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójának szombati játéknapján. Simone Inzaghi együttese a 93. percben kapott góllal végzett 2–2-es döntetlenre.

Alig tíz perc kellett csupán az esélyesebb Internek, hogy előnybe kerüljön a Monza vendégeként. Matteo Darmian ugyanis mesterien mozdult ráAlessandro Bastoni bal oldali beadására és a hosszúra érkező labdát kapásból vágta a vendéglátó kapujába. 0–1 (VIDEÓ ITT)

A vendégek előnye azonban első ízben nagyon rövid életű volt, hiszen szinte a középkezdésből egyenlített a Monza, amikor a 11. percben Patrick Ciurria tekerését nem tudta védeni André Onana. 1–1 (VIDEÓ ITT)

Az Intert azonban ez egy pillanatig sem törte meg és tovább rohamozott, melynek eredményeként a játékrész derekán Lautaro Martínez szerzett labdát az ellenfél 16-osán belül a hazaiakhoz visszatérő Pablo Marítól, majd az üres kapuba passzolva lőtte idénybeli nyolcadik gólját. 1–2 (VIDEÓ ITT)

A fekete-kékeknek a szünetig több nagy lehetőségük is volt, ám előnyüket nem tudták tovább növelni, viszont a játék képe a második félidőben sem változott, a különbség csak annyi volt, hogy ebben a felvonásban már kevésbé bizonyult hatékonynak a kapu előtt az Inter, pedig Inzaghi még Romelu Lukakut is pályára küldte.

Az eltékozolt lehetőségek pedig megbosszulták magukat milánói oldalon, hiszen a hosszabbításban, a 93. percben Luca Caldirola döntetlenre mentette a mérkőzést a Monzának. 2–2 (VIDEÓ ITT)

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ
Monza–Internazionale 2–2
(Ciurria 11., Caldirola 90+3., ill. Darmian 10., Lautaro Martínez 22.)

KORÁBBAN
Juventus–Udinese 1–0 (Danilo, 86.)
Fiorentina–Sassuolo 2–1 (Saponara 48., N. González 90+1., ill. Berardi 57. – 11-esből)