Serie A: négy találat és iksz a veronai derbin

2015.05.10. 14:38
Remek első félidőt, négy gólt, hat sárga lapot és egy keresztlécet hozott az olasz élvonalbeli Chievo–Hellas Verona derbi – a folytatás már kevésbé lett mozgalmas, két további sárga volt ugyan még, gól azonban nem, a városi rangadó 2–2-re végződött.

Az első öt percben Nicola Rizzoli játékvezető három sárga lapot osztott ki, aztán a gólok is potyogni kezdtek: Alberto Paloschi a Chievónak szerzett vezetést, de a 26. percre már a Veronánál volt az előny azt követően, Juanito és Luca Toni is betalált. A végeredményt a 40. percben tizenegyesből Sergio Pellissier állította be, Toni pedig másodpercekkel később a lécet találta el.

A második félidő leglátványosabb jelenete a Verona-ultrák megmozdulása volt – a Hellas fanatikusai sálazással emlékeztek az 51. percben a 30 éve megnyert bajnoki címre. Az 1984–85-ben hatalmas meglepetésre megszerzett scudetto az egyetlen bajnoki aranyérem a klub történetében.

OLASZ SERIE A
35. FORDULÓ
Chievo–Hellas Verona 2–2 (Paloschi 8., Pellissier 40. – 11-esből, ill. Juanito 20., Toni 26.)

1. Juventus 35 24 8 3 65–20 +45 80
2. Roma 35 17 13 5 49–27 +22 64
3. Lazio 34 19 6 9 64–32 +32 63
4. Napoli 34 17 8 9 62–43 +19 59
5. Fiorentina 34 14 10 10 49–42 +7 52
6. Sampdoria 34 12 15 7 41–37 +4 51
7. Genoa 34 13 11 10 49–40 +9 50
8. Internazionale 34 12 13 9 50–39 +11 49