A listavezető Napoli kiütötte a Juventust

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2023.01.13. 20:30
A listavezető nápolyiak esélyt sem adtak ellenfelüknek (Fotó: AFP)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 18. körében a listavezető Napoli a bombaformában levő, a forduló előtt második helyen álló Juventust fogadta. A hazaiak végig magabiztos játékot mutattak be és 5–1-re verték riválisukat Kvarachelia és Osimhen kiemelkedő teljesítményének köszönhetően.

SERIE A
18. FORDULÓ

NAPOLI–JUVENTUS 5–1 (2–1)
Nápoly, Diego Armando Maradona Stadion. Vezette: Daniele Doveri (olasz)
NAPOLI: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim Min Dzse, Mário Rui (M. Olivera, 70.) – Zambo Anguissa, Lobotka, Zielinski (Ndombele, 79.) – Politano (Elmasz, a szünetben), Osimhen (Raspadori, 79.), Kvarachelia (H. Lozano, 89.).Vezetőedző: Luciano Spalletti
JUVENTUS: Szczesny – Danilo, Bremer, Alex Sandro – Chiesa (Iling-Junior, 73.), McKennie, Locatelli (Paredes, 56.), Rabiot (Soulé, 83.), Kosztics – Di María (Miretti, 73.) – Milik (Kean, 56.).Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Gólszerző: Osimhen (14., 65.), Kvarachelia (39.), Rrahmani (55.), Elmasz (72.), ill. Di María (42.)

Október 8-a óta még csak gólt sem kapott a sorozatban nyolc bajnokit megnyerő Juventus, amely péntek este a listavezető Napoli otthonában lépett pályára. A jó forma ellenére sem a torinóiak tűntek a találkozó esélyesének, hiszen Nápolyban legutóbb 2019-ben tudtak győzni.

A listavezető hazaiak kezdtek jobban, a 14. percben Osimhen közeli fejesével kezdődött meg a nápolyi gólzápor. A 39. percben már kettővel mentek, Osimhen ezúttal előkészített, Kvarachelia pedig nem hibázta el a lehetőséget. A 42. percben némiképp váratlanul szépített a Juventus, egy szerencsés szituáció végén Di María révén.

A második félidőben is korán betalált a Napoli, az 55. percben egy szögletet követően Rrahmani volt eredményes. Az ebben a játékrészben kapura teljesen veszélytelen Juventus hátul sem brillírozott. A 65. percben Bremer hibáját követően Osimhen megszerezte a második találatát, majd a 72. percben Elmaszmegpattanó lövése állította be az 5–1-es végeredményt.

Osimhen újabb két góljával növelte előnyét a góllövőlista élén (Fotó: AFP)
20. Cremonese1771011–29–187

90+3. perc: VÉGE! A listavezető Napoli kiütötte a nyolc meccs veretlen Juventust. Köszönjük figyelmüket!

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Cserélt a Napoli, Kvarachelia helyére Lozano érkezett.

83. perc: Cserélt a Juventus, Souléérkezett Rabiot helyére.

79. perc: Kettőt cserélt a Napoli, Osimhen helyére Raspadori, Zielinski helyére Ndombele érkezett.

73. perc: Kettőt cserélt a Juventus, Di María helyére Miretti, Chiesa helyére Iling érkezett.

72. perc: GÓÓÓÓÓL! Ez már kiütés! Di Lorenzo passza után Elmasz a 16-oson belül kicselezte Koszticsot, majd 11 méterről kapura lőtt, a labda Bremer lábán megpattanva talált utat Szczesny feje fölött a kapuba. 5–1

70. perc: Cserélt a Napoli, Olivera érkezett Mário Rui helyére.

69. perc: Osimhen passza után Kvarachelia lőtt kapura 16 méterről, Szczesny védeni tudta a bal alsóba tartó labdát.

65. perc: GÓÓÓÓÓL! Osimhen! Bremer rossz indítása után Kvarachelia elé került a labda, a grúz mesterien ívelt a kapu elé, az érkező Osimhen pedig öt méterről a kapuba fejelt. 4–1

60. perc: Zielinski 17 méteres lövése megpattant egy védő lábán, de Szczesny résen volt és védeni tudott.

58. perc: Eldőlhetett volna a mérkőzés...Bremer hibája után Osimhen egyedültörhetett kapura, de 10 méterről a kapu fölé lőtte a labdát.

56. perc: Kettőt cserélt a Juventus, Locatelli helyére Paredes, Milik helyére Kean érkezett.

55. perc: GÓÓÓÓÓL! Rrahmani! Kvarachelia jobb oldali szögletét követően Rrahmani 12 méterről, jobbal, kapásból lőtte a labdát a bal alsó sarokba. 3–1

54. perc: Egy hazai kontra végén Osimhen könnyedén lefutotta Alex Sandrót, majd a rövid sarkot vette célba, de Szczesny bravúrral védett.

52. perc: Di María szögletből egyből kapura tekerte a labdát, de Di Lorenzo résen volt és kifejelte a labdát a gólvonal elől.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cserélt a Napoli, Elmaszérkezett Politano helyére.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! Reméljük hasonlóan izgalmas és eseménydús második félidő következik majd.

45+2. perc: Egy bal oldali beadásba Rrahmani ért bele szerencsétlenül, de Meret gyors vetődéssel kitolta a jobb alsóba tartó labdát.

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

44. perc: Danilo rúgta meg csúnyán Kvaracheliát,sárga lap.

42. perc: GÓÓÓÓL! Szépített a Juventus! Szerencsével maradt a vendégek előtt a labda, Di María Milikkel kényszerítőzött a hazai 16-oson belül, majd ballal a jobb alsóba lőtte a labdát. 2–1!

39. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Osimhen és Bremer párharca után szerencsével maradt a Napoli csatára előtt a labda, aki Kvarachelia elé passzolt, a grúz 12 méterről, jobbal a bal alsóba lőtte a labdát. 2–0!

31. perc: Di María jobb oldali szöglete után a hosszún érkező Bremer fejelte a kapu fölé a labdát.

26. perc: Milik középre tartó fejesét könnyedén fogta Meret.

21. perc: KAPUFA! Rrahmani hibája után Di María elé került a labda, az argentin egy rövid labdavezetést követően 21 méterről a felső lécet találta el.

14. perc: GÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Napoli! Politano a jobb szélről emelte a kapu elé a labdát, Kvarachelia ollózását még bravúrral védte Szczesny, azonban a kipattanót az érkező Osimhen a kapu közepébe fejelte. 1–0!

13. perc: Kim ugratta ki remekül Osimhent, azonban a nigériai az alapvonal közelében tudta csak megszelídíteni a labdát, emelését Szczesny pedig könnyedén hárította.

12. perc: Az első szögletet a hazaiak végezték el, de nem alakult ki veszély a Juventus kapuja előtt.

A Napoli kék-fehérben, a Juventus szokásos zebracsíkos összeállításában lépett pályára.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Juventus indította útjára a labdát.

A két csapat legutóbb 2022 januárjában mérkőzött egymással, akkor 1–1-es végeredmény született. A Napoli hazai pályán az elmúlt három bajnokiját megnyerte aktuális ellenfele ellen, a torinói gárda legutóbb 2019-ben tudott nyerni idegenben.

A Juventus legutóbb október 8-án, a Milan elleni találkozó 54. percében kapott gólt az olasz bajnokságban. Azóta több, mint 750 perc telt el. A kapott gól nélkül percek rekordját a Juventus korábbi kapusa Gianluigi Buffon tartja, aki a 2015–2016-os idényben 973 percen keresztül nem kapott gólt. A Juventus sorozatát azonban nem lehet csak egy kapusnak címezni, hiszen a nyolc veretlen mérkőzés során hétszer Szczesny, egyszer pedig Perin állt a kapuban.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a Serie A 18. fordulójának csúcsrangadója, amelyen a nyolc mérkőzés óta veretlen, második helyen álló Juventus a listavezető Napoli otthonában lép pályára.