Serie A: Mourinho győzelemmel kezdett a Roma kispadján

Cs. B.Cs. B.
2021.08.22. 22:46
José Mourinho jól kezdett a Serie A-ban (Fotó: AFP)
Az Európa-konferencialiga után az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 1. fordulójában is győzelmet aratott a Roma vezetőedzőjeként José Mourinho – a ƒ„farkasok" 3–1-re legyőzték a Fiorentinát.

José Mourinhót nem érheti az a vád, hogy a nyáron menesztett Paulo Fonseca által megkezdett munkát folytatná: a Fiorentina elleni hazai meccs előtt hét helyen is változtatott az elmúlt idény utolsó bajnokiján szereplő kezdőcsapatéhoz képest.

A variálás be is jött, hiszen a Chelsea-től 40 millió euróért szerződtetett Tammy Abraham a 28. percben gólpasszt adott Henrih Mhitarjannak – az örmény támadót egyedül hagyták a védők, ami azért történhetett, mert a 17. perctől már emberhátrányban játszottak a „violák", mivel kapusuk, Bartlomiej Dragowski buta szabálytalanságát piros lappal „honorálta" a játékvezető.

Nicolo Zaniolo hosszú kihagyása után gólokkal akart visszatérni az olasz bajnokságba, ám ez nem sikerült: az 52. percben begyűjtötte második sárga lapját is, így a Roma is tíz emberre fogyatkozott – ez a meccs képén is meglátszott, hiszen nem sokkal később, a 60. percben Nikola Milenkovics gyönyörű labdaátvételét követően a hálóba zúdította a labdát, ezzel pedig a Fiorentina kiegyenlített.

A vendégek drukkerei körülbelül négy percig örülhettek, mivel Tammy Abraham remekbe szabott centerezését Jordan Veretout a kapuba passzolta, így a rómaiak ismételten vezetést szereztek. Ha egy üzlet beindul, nem szabad leállni, ezt pedig a Roma francia középpályása is tudja, hiszen a 80. percben a második gólját is megszerezte – a mérkőzésen ez volt az utolsó találat, így a Roma 3–1-re győzött Stadio Olimpicóban.

Victor Osimhen forrófejűsége miatt rendkívül nehéz helyzetbe került a Napoli: a csatár a 23. percben ütő mozdulatot tett a frissen feljutó Venezia egyik játékosa felé, a bíró pedig kiállította – a nigériai játékos piros lapja az ötödik volt a Serie A vasárnapi játéknapján.

A mérkőzés eleji szabálytalanság megalapozta a meccs képét, a két csapat durvaságokkal operált, összesen kilenc sárga lapot termelt, gólból viszont csak kettőt – Lorenzo Insigne ugyan az első tizenegyesét kihagyta az 57. percben, de 62.-ben újra a labda mögé állhatott, és ezúttal nem hibázott. A nápolyiaknál Elif Elmasz is eredményes volt, góljával pedig kialakult a 2–0-s végeredmény.

OLASZ SERIE A
1. FORDULÓ

Bologna–Salernitana 3–2 (Da Silvestri 59.,77., Arnautovic 75., ill. Bonazzoli 52. – tizenegyesből, Coulibaly 70.)
Udinese–Juventus 2–2 (Pereyra 51. – tizenegyesből, Deulofeu 83., ill. Dybala 3., Cuadrado 23.)
Roma–Fiorentina 3–1 (Mhitarjan 26., Veretout 64.,80., ill. Milenkovics 60.)
Napoli–Venezia 2–0 (Insigne 62., Elmasz 73.)

1. Internazionale 1 1 4–0 +4 3
2. Roma 1 1 3–1 +2 3
2. Lazio 1 1 3–1 +2 3
4. Napoli 1 1 2–0 +2 3
5. Sassuolo 1 1 3–2 +1 3
5. Bologna 1 1 3–2 +1 3