Serie A: Mourinho dührohamot kapott, csapata kikapott az Atalantától

2022.09.18. 19:59
Nagy győzelmet aratott az Atalanta (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 7. fordulójának vasárnapi játéknapján az Atalanta 1–0-ra nyert az AS Roma vendégeként.

A veretlen Atalanta Rómába látogatott. Az első félidőben a hazaiak oldaláról jegyezhettünk fel több helyzetet, ennek ellenére a vendégek szerezték meg a vezetést. A 35. percben Giorgio Scalvini a tizenhatoson kívülről szerzett okos gólt (0–1). (VIDEÓ ITT!)

A 41.-ben jöhetett volna az egyenlítés, Tammy Abrahamet ugrasztották ki a társak, de az angol válogatott támadó a kapussal szemben elügyetlenkedte a ziccert.

Az 56.-ban Nicolo Zaniolo esett el a büntetőterületen belül, ám a játékvezető sípja néma maradt. José Mourinho kisebb dührohamot kapott, aztán emiatt egy piros lapot is. Két perccel később ismét elesett Zaniolo, de most sem látott szabálytalanságot a bíró. A római játékosok nem akartak hinni a szemüknek, pedig a lassítást elnézve jól döntött Daniele Chiffi. (MOURINHO KIÁLLÍTÁSA ITT!)

Az AS Roma hiába ment az egyenlítésért, nem tudott gólt szerezni. Győzelmével továbbra is veretlen az Atalanta.

OLASZ SERIE A
7. FORDULÓ

Roma–Atalanta 0–1 (Scalvini 35.)

Később
20.45: Milan–Napoli (Tv: Sport2)

Korábban
Udinese–Internazionale 3–1 (Skriniar 22. – öngól, Bijol 85., Arslan 90+3., ill. Barella 5.)
Cremonese–Lazio 0–4 (Immobile 7., 21., Milinkovics-Szavics 45+2., Pedro 79.)
Fiorentina–Hellas Verona 2–0 (Ikoné 13., Nicolás González 90.)
Monza–Juventus 1–0 (Gytkjaer 74.)
Kiállítva: Di María (40., Juventus)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Spezia–Sampdoria 2–1 (Murillo 12. – öngól, Nzola 72., ill. Szabiri 11.)
Torino–Sassuolo 0–1 (A. Álvarez 90+3.)

Bologna–Empoli 0–1 (Bandinelli 75.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Salernitana–Lecce 1–2 (Joan González 56. – öngól, ill. Ceesay 43., Strefezza 83.)