Serie A: Milik és Lozano góljával győzött a Napoli Veronában

D. Á.D. Á.
2020.06.23. 23:48
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 27. fordulójában a Napoli 2–0-ra legyőzte a Veronát Arkadiusz Milik és Hirving Lozano góljával. A Torino egygólos sikert aratott az Udinese felett, a Parma 4–1-re lemosta a Genoát.

A Napoliban Milik szerezte meg a vezetést a Verona elleni bajnokin. A lengyel csatár Politano szögletére érkezett, s mértani pontossággal fejelt a kapu bal oldalába. A második félidőben a hazai csapat kiegyenlített, a gólt azonban videobíró segítsége után elvette a játékvezető.Milik szerezte meg a vezetést a Verona elleni bajnokin. A lengyel csatár Politano szögletére érkezett, s mértani pontossággal fejelt a kapu bal oldalába. A második félidőben a hazai csapat kiegyenlített, a gólt azonban videobíró segítsége után elvette a játékvezető.

A Napoli a 90. percben biztosította be győzelmét: a Gennaro Gattuso által sokat kritizált Hirving Lozano talált be közvetlenül a kapu torkából. A győzelem ellenére Mertensék továbbra is csak a 6. helyen állnak.

Ezzel egyidőben rendezték a SPAL és a Cagliari összecsapását, amelyen a vendégcsapat a 94. percben szerezte meg a győztes találatot Giovanni Simeone révén.

A késő este játszó Parmában Andreas Cornelius volt a hős: a dán csatár mesterhármasával már 3–0 volt az állás, itt még Falque szépített tizenegyesből. A lefújás előtt pár perccel Dejan Kulusevski állította be a 4–1-es végeredményt. A Torino 1–0-ra legyőzte hazai pályán az Udinesét, köszönhetően Andrea Bellotti 16. percben szerzett góljának.

OLASZ SERIE A
27. FORDULÓ
SPAL–Cagliari 0–1
(G. Simeone 94.)
Verona–Napoli 0–2 (Milik 38., Lozano 90.)
Genoa–Parma 1–4 (Falque 59. – 11-esből, ill. Cornelius 18., 33., 53., Kulusevski 87.)
Torino–Udinese 1–0 (Bellotti 16.)

1. Juventus 26 20 3 3 50–24 +26 63
2. Lazio 26 19 5 2 60–23 +37 62
3. Internazionale 26 17 6 3 51–25 +26 57
4. Atalanta 26 15 6 5 74–35 +39 51
5. Roma 26 13 6 7 51–35 +16 45
6. Napoli 27 12 6 9 43–36 +7 42
7. Parma 27 11 6 10 37–33 +4 39