Két büntető, két kiállítás és négy gól – a Milan legyőzte a Romát

CSELŐTEI MÁRKCSELŐTEI MÁRK
2022.01.06. 18:15
Olivier Giroud büntetőjével szerzett vezetést a Milan (Fotó: Getty Images)
Kiváló mérkőzést játszott egymással az AC Milan és az AS Roma az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában, csütörtökön. A milánóiak bő negyedóra után már kettővel vezettek, majd José Mourinho együttese visszajött a meccsbe, ám nem tudott pontot szerezni.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Milan–Roma 3–1 (2–1)
Milánó, San Siro. Vezeti: Daniele Chiffi
Milan: Maignan – Florenzi (Conti, 78.), Gabbia, Kalulu, T. Hernández – Krunic (Bakayoko, 64.), Tonali – Junior Messias, Brahim Díaz (D. Maldini, 88.), Saelemaekers (Rafael Leao, 64.) – Giroud (Ibrahimovic, 78.). Vezetőedző: Stefano Pioli
Roma:Rui Patricio – Karsdorp, Mancini, Smalling, Ibanez, Vina (Cristante, 71.) – Veretout (Afena-Gyan, 71.) Pellegrini (El Shaarawy, 71.), Mhitarjan – Zaniolo (Carles Pérez, 85.), Abraham (Shomurodov, 76.). Vezetőedző: José Mourinho
Gólszerző: Giroud (8. – 11-esből), Junior Messias (17.), Rafael Leao (82.), ill. Abraham (40.)
Kiállítva: Karsdorp (74.), Mancini (90+3.)

Olasz sajtóhírek alapján abban lehetett bízni, hogy Kerkez Milos, a 18 éves magyar balhátvéd is tagja lesz a milánóiak keretének csütörtökön, ám mégsem ülhetett le a kispadra.

Hiányzó egyébként szép számmal akadt mindkét csapatnál, melynek oka a sérülések és a koronavírus-fertőzések mellett az Afrikai Nemzetek Kupája volt. Kulcsemberekből a hazaiaknak kellett többet nélkülözniük, ez azonban nem látszott meg a kezdésükön.

A Milan ugyanis egyből nekirontott a Romának, s az első percekben több lövést is eleresztett. Junior Messias próbálkozásánál Rui Patricio hiába védett hatalmasat, a videoszobában észrevették, hogy a labda megpattant Tammy Abraham karján,s a játékvezető tizenegyest ítélt.

A büntetőt Olivier Giroud váltotta gólra a 8. percben, majd nem sokkal később már kettővel vezetett a Milan: Ibanez gyenge passza Giroud elé került, ő kapufát lőtt ziccerben, a kipattanót Junior Messias szerezte meg, és kilőtte a hosszú sarkot. 2–0

A folytatásban ritmust váltott a Roma, és többször is közel került a szépítéshez, míg végül sikerült is gólt szereznie a 40. percben: szöglet után Lorenzo Pellegrini kapta meg a labdát, majd a tizenhatoson kívülről lőtt, Abraham beletette a lábát, így Maignan tehetetlen volt. 2–1

Az első félidő aztán több játékos összeszólalkozásával, rengeteg feszültséggel ért véget, míg a második játékrész nagy iramban indult. Az első öt perc végén Brahim Díaz lőtt egy bődületes kapufát, majd Abraham lövését piszkálta ki hatalmas védéssel Maignan a túloldalon.

A Roma hiába próbálkozott, nem tudott egyenlíteni, a 74. percben pedig Theo Hernández buktatása után Rick Karsdorp kapta meg a második sárga lapját, így tíz emberre fogyatkozott José Mourinho csapata. Nyolc perccel később a csereként beálló Rafael Leao tört ki ziccerben, nem hibázott, ezzel el is döntötte a meccset. 3–1

Az utolsó percekben aztán Gianluca Mancinit is kiállították, a csereként pályára lépő Zlatan Ibrahimovic pedig büntetőt végezhetett el, de kihagyta azt, így maradt a kétgólos különbség.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Juventus–Napoli 1–1
(F. Chiesa 54., ill. Mertens 23.)
Sampdoria–Cagliari 1–2 (Gabbiadini 18., ill. Deiola 55., Pavoletti 71.)
Lazio–Empoli 3–3 (Immobile 14., Milinkovics–Szavics 66., 90+3., ill. Bajrami 6. – 11-esből, Zurkowski 8., Di Francesco 75.)
Spezia–Verona 1–2 (Erlic 85., ill. Caprari 59., 70.)
Sassuolo–Genoa 1–1 (Berardi 55., ill. Destro 7.)

3–1-re nyert a Milan!

90+4. perc: Ibrahimovic büntetőjét kivédte Rui Patricio.

90+3. perc: Újabb TIZENEGYES! Leaót Mancini rántotta le utolsó emberként, villant a piros.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

88. perc: Daniel Maldini is beállt a hazaiaknál, Brahim Díaz ment le.

85. perc: Carles Pérez állt be Zaniolo helyére.

85. perc: Cristante is begyűjt egy lapot.

82. perc: GÓÓL! Eldőlt!? Ibrahimovic átadása után Rafael Leao ugrott ki a védői mögül, egy az egyben vitte rá Rui Patricióra, majd higgadt befejezést választott. 3–1

78. perc: Conti és Zlatan Ibrahimovic is beállt a milánóiaknál, Florenzi és Giroud hagyta el a pályát.

76. perc: Shomurodov a pályán Abraham helyett a vendégeknél.

75. perc: KAPUFA! Florenzi végezte el a szabadrúgást, a labda gyönyörűen tekeredett, de csak a keresztlécet találta el.

74. perc: KIÁLLÍTÁS! Karsdoropnak kell elhagynia a pályát a második sárga lapja után. A Roma védője a bal oldalon megiramodó Theo Hernándezt buktatta – még éppen a tizenhatoson kívül.

71. perc: Vina, Pellegrini és Veretout hagyta el a pályát a vendégeknél, Afena-Gyan, El Sharaawy és Cristante jött be.

68. perc: Messias is lövéssel próbálkozott, de ez is fölé ment.

67. perc: Giroud passza után Brahim Díaz került lövőhleyzetbe, de fölé teker.

64. perc: Bakayoko és Rafael Leao a pályán a Milannál, Krunic és Saelemaekers ment le.

62. perc: Az utóbbi percek a Romáról szólnak, Maignan védései segítségével azonban továbbra is vezetnek a hazaiak.

59. perc: Szép támadás végén Abraham kapott labdát háttal a kapunak, megfordult, majd lőtt – Maignan védett nagyot.

56. perc: Krunic akasztotta meg Pellegrinit, járt érte a sárga lap. Utóbbi lent is maradt a földön.

51. perc: KAPUFA! Brahim Diaz állított egyet a labdán, majd a tizenhatoson kívülről lőtt, s a keresztlécet találta el – kis híján újra kétgólos előnybe került a Milan.

49. perc: Jól kezdte ezt a játékrészt a Roma – sokkal nagyobb lendülettel jött ki a pályára José Mourinho csapata.

Egyelőre egyik oldalon sincs változtatás.

FOLYTATÓDIK A MÉRKŐZÉS!

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45+3. perc: Zaniolo egy pazar testcsel után ér be a tizenhatoson belülre, majd Tonalival ütközik, és a földre esik, de ezért nem jár büntető.

45+1. perc: Öt perc a ráadás, de több lesz ebből, mert a játékosok újra összeszólalkoztak egymással. Fokozódik a hangulat.

45. perc: Az iménti szituáció után Theo Hernández, valamint Karsdorp is kapott egy sárga lapot.

43. perc: A rangadó hangulatra nem lehet panasz, kissé elbaszabadultak az indulatok a pályán – egymásnak estek a játékosok, miután Krunic hanyatt vágódott a tizenhatoson belül.

40. perc: GÓÓL! Az előbbi helyzet utáni szögletet követően Pellegrini lőtt távolról, Abraham pedig ezúttal a lábát tette bele a labdába, s itt már tehetetlen volt Maignan – ezzel szépít a Roma. 2–1

40. perc: MICSODA BRAVÚR! Zaniolo lövésébe Abraham csúsztatott bele tudatosan, Maignan hihetetlen rexflex segítségével védett.

34. perc: Az utóbbi percekben csökkent a meccs irama, több volt a szabálytalanság is. Továbbra is a hazaiak irányítanak, míg a Roma nem igazán tudja áttörni a Milan védelmi vonalát.

28. perc: Theo Hernández küldött rá egy távoli bombát, a labda elkerülte a kaput.

26. perc: Giroud duplázhatott volna, de közeli lövése elakadt a blokkban.

24. perc: EZ ZICCER VOLT! Zaniolo iramodott meg a bal oldalon, majd a tizenhatoson belülre érve lőtt, Maignan nagyot védett – szöglet.

19. perc: Zaniolo buktatta a második találat szerzőjét, ő is kapott egy sárga lapot.

17. perc: GÓÓÓL! Ibanez pocsék passza Giroud-nál köt ki, ziccerben, ő a kapufát találja el, de a kipattanót JuniorMessias szerzi meg, aki kilövi a hosszút. Már 2–0-ra vezetnek a hazaiak.

15. perc: Florenzi már másodszor probálkozott meg kapáslövéssel, de ez sem volt veszélyes – Rui Patricio könnyedén fogta.

11. perc: Remekül hozta ki a labdát a Roma, Pellegrini zseniális labdát küldött Zaniolo felé, de Theo Hernández menteni tudott.

8. perc: GÓÓÓL! Olivier Giroud a jobb oldalt választotta, és magabiztosan ki is lőtte azt – tizenegyesből vezet a Milan! 1–0

7. perc: Tammy Abraham meg is kapta a sárga lapját a kezezése miatt.

6. perc: TIZENEGYES!

5. perc: VIDEÓZNAK! Messias előbbi lövése megpattant Abraham karján, lehetséges tizenegyes miatt vizsgálódnak a videószobában, és ki is hívták emiatt a játékvezetőt, Chiffit.

4. perc: Micsoda lövés, micsoda védés! Messias bombáját Rui Patricio piszkálta ki a hosszú saroknál.

4. perc: Florenzi próbálkozott meg egy távoli kapáslövéssel, Veretout lábán megpattant a labda, így jöhet a szöglet.

2. perc: Theo Hernández löbbölt be egy labdát a tizenhatoson belülre, de ez a társakat is meglepte – kirúgás.

A járványügyi előírások miatt egyébként maximum félig telhetett meg a San Siro.

A Milan szokásos piros-fekete szerelésében, a Roma sárga-kék mezben lépett pályára.

ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

ELŐZMÉNYEK

Igazi rangadót rendeznek a Serie A 20. fordulójában, csütörtökön, hiszen a második helyen álló Milan a San Siróban fogadja José Mourinho alakulatát, az AS Romát. Hiányzókból és vélhetően izgalomból sem lesz hiány...

Olasz sajtóhírek alapján abban lehetett bízni, hogy a 18 éves magyar balhátvéd, Kerkez Milos is tagja lesz Milan mai keretének – poszthiány miatt –, végül azonban nem ülhetett le a kispadra.

Alaposan meggyengült a milánóiak középpályája, hiszen Iszmael Bennaszer és Franck Kessié is elutazott hazája válogatottjával az Afrika Nemzetek Kupájára. Rajtuk kívül szintén válogatottbeli kötelezettség miatt hiányzik a keretből Fode Ballo-Touré,

A rómaiaknál egyelőre még nem térhet vissza a nyári Európa-bajnokságon térdszalag-szakadást szenvedő Leonardo Spinazzola, de rajta kívül is vannak hiányzók. Daniel Fuzato és Borja Mayoral a koronavírus, Ebrima Darboe, valamint Amadou Diawara pedig a válogatottbeli kötelezettsége miatt nem lehet ma ott a pályán.

A két csapat összecsapott már egyszer egymással ebben az idényben, akkor a vendégként szereplő milánóiak 2–1-re nyertek: Zlatan Ibrahimovics és Franck Kessié találatára csak Stephan El Shaarawy tudott válaszolni – ő is csak a legvégén.

A Milan egy Empoli elleni kétgólos sikerrel zárta az őszi szezont karácsony előtt, ami jól jött számára, hiszen előtte kikapott a Napolitól és ikszelt az Udinesével. A rómaiaknak csak döntetlenre futotta a Sampdoria ellen a szünet előtt, de előtte az Atalantát és a Speziát is legyőzték, több góllal.

ÜDVÖZÖLJÜK OLVASÓINKAT A MILAN–ROMA LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁBAN!