A Milan legyőzte az Atalantát, karnyújtásnyira a bajnoki cím

R. Gy.R. Gy.
2022.05.15. 17:12
Leao boldogsága határtalan volt (fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában a Milan hazai pályán legyőzte az Atalantát, így ha az Inter nem nyer a Cagliari ellen, a rossoneri behozhatatlan előnyre tesz szert az utolsó forduló előtt.

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ

Milan–Atalanta 2–0 (0–0)
Milánó, San Siro Stadion. Vezette: Daniele Orsato.
MILAN: Maignan – Calabria (Florenzi, 80.), Kalulu, Tomori, T. Hernandez – Tonali (Bennaszer, 63.), Kessié – Saelemaekers (Junior Messias, 55.), Krunic (Bakayoko, 80.), Leao – Giroud (Rebic, 55.).
ATALANTA: Musso – Palomino (Demiral, 80.), De Roon, Djimsiti – Zappacosta, Koopmeiners, Freuler, Hateboer(Scalvini, 80.)– Pessina (Boga, 70.), Pasalic (Malinovszkij, 55.) – Muriel (Zapata, 55.).
Gólszerző: Leao (56.), T. Hernandez (75.)

A San Siróban telt ház várta, hogy a Milan megnyerje az Atalanta elleni találkozót, és a városi rivális esetleges botlásával megnyerje a bajnoki címet is.

A körömrágás tehát már a meccs előtt garantálva volt, arra viszont kevesen számítottak, hogy az első félidőben rendkívül gyenge játékot lehet majd látni. Nemhogy gól nem született, szinte helyzet sem akadt. Jellemző, a legnagyobb érzelmi hullámzást az okozta, hogy Giroud műesésért sárgát kapott...

A második félidőben Pioli gyorsan cserélt, hátha így lendületet adhat a Milannak. És milyen jól tette! Alighogy bejöttek az új fiúk, máris vezetést szerzett a hazai együttes.

Az 55. percben a bergamóiak azt reklamálták, hogy szabálytalankodtak Pessinával, közben Junior Messias indította a villámléptekkel kilépő Leaót, akit nem tudtak utolérni, ő pedig hidegvérrel a kapus lába között talált be. 1–0

Az Atalantát megzavarta a gól, az addigi jó játéka egy pillanat alatt széthullott, és innentől már csak egy csapat volt a pályán. Hiába támadtak a vendégek, a védelmük rendkívül sebezhetővé vált, és egy ilyen rövidzárlat után a 75. percben a Milan újabb gólt szerzett.

Theo Hernandez a saját tizenhatosától indult meg előre, egyetlen bergamói sem vette fel, majd a tizenhatos előterében négyen is rárontottak, ám mellettük is elkocogott, végül a rosszul helyezkedő kapus mellett a bal alsóba lőtt. 2–0

Az Atalanta nem adta fel, darált tovább, de a támadásaiból hiányzott az elképzelés, ezért a Milan könnyen kivédekezte a hátralévő időt. Amikor a bíró lefújta a találkozót, a közönség bajnokként ünnepelte a kedvenceit. Ez azonban még egyáltalán nem biztos. Viszont ha az Inter nem tud nyerni Cagliariban, akkor már a következő forduló eredményétől függetlenül megvan a Milan 19. olasz bajnoki címe.

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+4. perc: Vége a meccsnek, nyert a Milan, és közel a 19. bajnoki cím. 2–0

90+2. perc: Bennaszer kapott sárgát lerántásért.

90. perc: Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: A szurkolók ünnepelnek, hullámzik a lelátó, hiszen érik a bajnoki cím. Igaz, ehhez még meg kell várni, hogy az Inter mit játszik este a Cagliari ellen.

87. perc: Malinovszkij kapott sárgát, mert visszahúzta Kalulut.

86. perc: Óriási helyzet maradt ki! Zapata lőhetett 7 méterről, de a kapusról szögletre pattant. Zapata nem finomkodott, pedig ezúttal talán többre ment volna egy csellel.

83. perc: Nem túl kidolgozott támadásokkal operál az Atalanta, a kontrák ellen viszont tehetetlen. Az imént éppen Messias lőhetett 19 méterről, Musso viszont most jó helyen állt.

75. perc: GÓÓÓL! ELKÉPESZTŐ. Theo Hernandez indult meg a saját tizenhatosától, vitte, vitte, nem állította meg senki, eljutott az Atalanta tizenhatosáig, négyen nem tudták megállítani, majd a kapus is rosszul helyezkedett, így 15 méterről, kissé balról, ballal a bal alsóba lőtt. 2–0

72. perc: Támad az Atalanta, küzdenek a vendégek az egyenlítésért.

67. perc: Kessié kapott sárgát, jól felrúgta Pessinát.

56. perc: GÓÓÓÓL! VEZET A MILAN! Óriási visszahúzással indult a Milan támadása, Kalulu visszahúzta Pessinát, és míg a vendégek reklamáltak, a gyors támadás végén Leao ugrott ki, lefutotta a védőjét, majd Musso lába között 8 méterről a kapuba talált. 1–0

55. perc: Általános cserék mindkét oldalon.

54. perc: A stadion szinte felrobbant, amikor meglátta a közönség, hogy megrezdült az Atalanta hálója, csakhogy Hernández az oldalhálót találta el.

53. perc: Koopmeiners rántotta le Hernandezt, kapott egy sárgát.

47. perc: Zappacosta lövése megperdült Calabria lábán, majd Tonali hátán, és így is majdnem beperdült a Milan kapujába. A szögletből nem lett semmi.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

45+2. perc: Vége az első félidőnek, amely rendkívül gyenge volt, ennél csak jobb jöhet. 0–0

44. perc: A bíró is azt mondja, hogy színészkedjen a tévében vagy a színházban. Ez itt sárga lap.

43. perc: Giroud esett el Djimsiti mellett, persze óriási színészi teljesítménnyel. De mit mond a bíró?

42. perc: Az első formás hazai akció, amelynek a végén Leao lőhetett, de elképesztően rosszul, mert 17 méterről méterekkel ment mellé a labdája.

38. perc: Zappacosta egy jó csel után középre húzott, a lövése azonban 19 méterről méterekkel ment mellé.

34. perc: Leao cselezgetett az Atalanta tizenhatosánál, végül jobb híján visszagurított, Saelemaekers érezte úgy, hogy veszélyes lehet a lövése. Végül mégsem volt veszélyes a lövés, Musso könnyen fogta.

31. perc: Muriel suhintotta rá 18 méterről, és Maignannak némi tornára is szüksége volt ahhoz, hogy megfogja a kapu bal oldalába tartó labdát.

28. perc: Bal oldali Atalanta-szöglet után Palomino próbálta magasra emelt lábbal elrúgni a labdát. Ez végül is sikerült neki, de irányítani már nem tudta.

22. perc: Muriel cselezgetett a milánói tizenhatoson belül, majd miután elvesztette a labdát, leült a földre, lehet, hogy megsérült. Aztán nem sokkal később kiderült, hogy tudja folytatni a játékot.

16. perc: Eseménytelen percek után Tonali szabadrúgása ívelődött az Atalanta tizenhatosán belülre, de Krunic nem tudta elfejelni a labdát.

7. perc: Egymás után két szögletet is elvégezhetett a Milan, de mindkétszer könnyen mentettek az Atalanta védői.

2. perc: Saelemaekers szlalomozott be a bergamói tizenhatoson belülre, és csak üggyel-bajjal tudták szerelni. Nagyon veszélyes szituáció volt.

1. perc: Elkezdődött a találkozó, a Milan piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban, az Atalanta tiszta fehérben játszik.