Serie A: megvan a 20. is, a Lazio tovább tapad a Juventusra

2020.02.23. 14:34
Ciro Immobile már 27 gólnál jár (Fotó: AFP)
A Lazio 3–2-re legyőzte idegenben a Genoát, ezzel zsinórban a 20. bajnokiján maradt veretlen az olasz élvonalbeli labdarúgóliga (Serie A) 2019–2020-as kiírásában.

A Lazio mar a második percben megszerezte a vezetést Adam Marusics találatával a kieső helyen tanyázó genovaiak ellen. A folytatás kiegyenlített játékot hozott, a Genoa picivel többet birtokolta a labdát, a rómaiak cserébe kedvük szerint kontrázhattak… (0–1).

Fordulás után Ciro Immobile növelte kétgólosra a vendégelőnyt, a válogatott támadó már a 27. gólját szerezte a jelenlegi idényben (0–2), ezzel fordulóarányosan ismét beérte az Internazionale és az AS Roma korábbi kiválóságának, Antonio Valentín Angelillónak a 1958–1959-es idényben felállított rekordját. 25 forduló után legutóbb akkor állt ennyi gól egy csatár neve mellett az olasz élvonalban…

A Genoa azonban nem adta fel, Francesco Cassata gyorsan szépített (1–2), majd a 67. percben Danilo Cataldi kezezése miatt tizenegyeshez kellett volna jutnia a hazai együttesnek, ám a játékvezető (és a VAR-szobában ülő kollégái) valamiért nem érezték szabálytalannak a laziós középpályás megmozdulását…

A sors fintora, hogy a 71. percben épp Cataldi volt az, aki 3–1-re módosította az állást, ezzel megpecsételve a hazai együttes sorsát.

A 90. minutumban büntetőhöz jutott a Genoa, Domenico Criscito a kapuba vágta a labdát, ám hiába jött ötperces hosszabbítás, újabb fordulat már nem volt a mérkőzésen (2–3).

A Lazio tartja a lépést a Juventusszal: csupán egypontos hátránnyal a Serie A második helyén áll.

OLASZ SERIE A
25. FORDULÓ
A vasárnapi program
Genoa–Lazio 2–3
(Cassata 57., Criscito 90. – 11-esből, ill. Marusics 2., Immobile 51., Cataldi 71.)
Később
18.00:
Roma–Lecce (Tv: Digi Sport2)
Az Atalanta–Sassuolo, a Verona–Cagliari, az Internazionale–Sampdoria és a Torino–Parma mérkőzést a koronavírus miatt elhalasztották.

Szombati eredmények
SPAL–Juventus 1–2 (Petagna 70., ill. Ronaldo 39., Ramsey 61.)
Bologna–Udinese 1–1 (Palacio 91., ill. Okaka Chuka 33.)
Fiorentina–Milan 1–1 (Pulgar 85. – 11-esből, ill. Rebic 57.)

Pénteken játszották
Brescia–Napoli 1–2 (Chancellor 26., ill. Insigne 49. – 11-esből, Fabián Ruiz 54.)

1. Juventus 25 19 3 3 48–24 +24 60
2. Lazio 25 18 5 2 58–23 +35 59
3. Internazionale 24 16 6 2 49–22 +27 54
4. Atalanta 24 13 6 5 63–32 +31 45
5. Roma 24 11 6 7 43–32 +11 39
6. Napoli 25 10 6 9 39–35 +4 36
7. Milan 25 10 6 9 27–32 –5 36
8. Verona 24 9 8 7 28–24 +4 35