Serie A: másfél perc alatt két gólt lőtt, így is kikapott a Torino

K. T. I.K. T. I.
2020.12.12. 20:07
De Paul a 151. meccsét játszotta az Udinesében, fontos gólt szerzett rajta (Fotó: Getty Images)
A tabella utolsó előtti helyén álló Torino 3–2-es vereséget szenvedett az Udinesétől az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 11. fordulójában.

A Lazio után a Torinót is legyőzte az Udinese, amely idegenbeli sikerével immáron hétpontos előnyre tett szert a kiesőzónában tanyázó legjobb csapattal szemben is.

A vendégek bő egyórányi játékot követően két góllal vezettek, majd jött egy védelmi megingás, Federico Bonazzoli tizenhatoson belül megszerzett labdáját követően Andrea Belotti szépített. Egy perccel később fordított leosztásban Belotti adott gólpasszt Bonazzolinak (2–2). Ám, mielőtt a Torino elhihette volna, hogy lesz esélye nyerni, jött Ilija Neszterovszki,és a 69. percben megszerezte a győztes találatot (2–3).

Az Udinese három kaput eltaláló kísérletből szerezte három gólját.

Belotti karrierje 100. gólját lőtte tétmeccsen a Torino mezében, mégse volt oka az örömre, ebben pedig vastagon benne van az is, hogy csapata a naptári évben tizenharmadszor kapott legalább három gólt – ami a védelem párját ritkító kritikája. Sohasem volt hasonló a csapat történetében.

Olyan pedig, hogy egymás után nyolc hazai meccsét bukja el a gárda, 1956-ban esett meg legutóbb...

OLASZ SERIE A
11. FORDULÓ

Lazio–Hellas Verona 1–2
(F. Caicedo 56., ill. Lazzari 45. – öngól, Tameze 67.)
Torino–Udinese 2–3 (Belotti 66., Bonazzoli 67., ill. Pussetto 24., De Paul 54., Nesztorovszki 69.)
Crotone–Spezia 4–1
(Messias 7., 90+6., Reca 49., Eduardo Herique 56., ill. D. Farias 18.)