Serie A: lengyel főszereplők, legyőzte a Milan a Veronát

H. T.H. T.
2019.09.15. 22:44
Krzysztof Piatek idénybeli első gólját szerezte meg (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harmadik fordulójában a Milan idegenben 1–0-ra legyőzte a Veronát.

Mariusz Stepinski egy párharc során magasra emelte a lábát a 21. percben, a játékvezető pedig a VAR segítségével azonnali piros lappal kiállította a lengyel játékost.

Az emberelőny csak a második félidő derekán érett góllá, Krzysztof Piatek tizenegyesből lőtt a hazai kapuba a 68. percben. A támadó a hajrában ismét a kapuba talált, de a bíró – szintén a videobírót segítségül hívva – nem adta meg a gólt.

A 94. percben Davide Calabria torkon ragadta ellenfelét, így ő is a kiállítás sorsára jutott, az ezt követő hazai szabadrúgásnak pedig a sorfal jelentette a végállomást. Az eredmény így maradt 0–1, a Milan pedig feljött a hetedik helyre a tabellán.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ

Hellas Verona–Milan 0–1
(Piatek 68. – 11-esből)
Kiállítva: Stepinski (28.), ill. Calabria (94.)

HÉTFŐN
20.45: Torino–Lecce (Tv: Digi Sport1)

KORÁBBAN
Roma–Sassuolo 4–2
(Cristante 12., Dzeko 20., Mhitarjan 22., Kluivert 33., ill. Berardi 53., 72.)
Brescia–Bologna 3–4 (A. Donnarumma 10., 19., Cistana 42., ill. Bani 36., Palacio 56., Poli 60., Orsolini 80.)
Parma–Cagliari 1–3 (Barilla 58., ill. Ceppitelli 23., 39., G. Simeone 77.)
SPAL–Lazio 2–1 (Petagna 63., Kurtic 92., ill. Immobile 17. – 11-esből.)
Genoa–Atalanta 1–2 (Criscito 91. – 11-esből, ill. Muriel 64. – 11-esből, D. Zapata 95.)