Serie A: üzbég támadója mentett pontot a Romának; tovább menekül a Salernitana

V. Á.V. Á.
2022.05.14. 22:44
Eldor Shomurodov mentett pontot a Romának (Fotó: AFP)
Az Empoli 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán a Salernitánával az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 37. fordulójában. A Torino Veronában nyert 1–0-ra, a Spezia Udinében 3–2-re. Utóbbi ezzel biztosította a bennmaradást. A Roma hazai pályán nem bírt a már biztos kieső Veneziával.

EMPOLI–SALERNITANA

A bennmaradásért küzdő salernóiak sorozatban hetedik mérkőzésükön maradtak veretlenek, legutóbb április 10-én kaptak ki a bajnokságban. A Salernitana a győzelemhez is közel volt Empoliban, a 86. percben azonban büntetőt hibázott Diego Perotti, így maradt a döntetlen. 1–1

Egy kis stat: az Empoli gólját szerző Patrick Cutrone eddig háromszor talált be a bajnoki idényben, mind a háromszor Campania tartomány csapatai ellen. A Salernitana elleni idegenbeli meccsen, s a Napoli ellen is eredményes volt. (Opta)

ROMA–VENEZIA

David Okereke
góljával már az 1. percben vezetést szerzett a sereghajtó, s már biztos kieső Venezia Rómában. A velenceiek a 32. percben emberhátrányba kerültek, a marokkói Szofjan Kijin kapott piros lapot.

A Roma óriási mezőnyfölénye a 76. percben érett góllá, Eldor Shomurodov egyenlített – az üzbég támadó csereként lépett pályára a 60. percben. Több gól nem esett, a Roma nem örülhet az 1–1-es végeredménynek.