Serie A: kikapott a Napoli Spalletti 500. meccsén

2021.12.12. 20:06
Csapata nem tette emlékezetessé Spalletti 500. olasz bajnokiját (Fotó: AFP)
A Napoli hazai pályán 1–0-ra kikapott az Empolitól, míg a Sassuolo fordított, és 2–1-re legyőzte a Laziót az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 17. fordulójában.

Gólok szempontjából eseménytelenül alakult a Napoli–Empoli első félideje, előbbi vezetőedzőjének, Luciano Spallettinek beárnyékolta az 500. Serie A-fellépését, hogy eltiltása miatt nem a kispadról, hanem a lelátóról – Marco Domenichini segítőn keresztül – irányíthatta csapatát, valamint légzési nehézségek miatt már a 22. percben elvesztette csapata egyik legjobbját, az októberben koronavírusos megbetegedésen átesett Piotr Zielinskit, akit a nemrég az MLS-ben szereplő Toronto FC-vel is összeboronált Lorenzo Insigne váltott.

Felpörögtek az események a második játékrészben. A 62. percben les miatt nem adták meg a hazaiak gólját, és a problémáikat tetézte, hogy kilenc perccel később megszerezte a vezetést az Empoli. Hiába a hatalmas nyomás (30-szor próbálkoztak lövéssel a nápolyiak), a vendégek megtartották egygólos előnyüket.

A Lazio alaposan bekezdett. A 6. percben már megszerezte a vezetést Mattia Zaccagni révén. Érdekesség, hogy az olasz középpályás – még a Verona játékosaként, mielőtt kölcsönadták a rómaiaknak – augusztusban már betalált a Sassuolónak.

Nem dőltek a kardjukba a hazaiak, a második etapban hat perc alatt fordítottak, s még úgy is behúzták a három pontot, hogy a hajrában 10 emberre fogyatkoztak.

OLASZ SERIE A
17. FORDULÓ
Napoli–Empoli 0–1
(Cutrone 70.)
Sassuolo–Lazio 2–1 (Berardi 63., Raspadori 69., ill. Zaccagni 6.)

Torino–Bologna 2–1
(Sanabria 24., Skorupski 69. – öngól, ill. Orsolini 79. – 11-esből)
Hellas Verona–Atalanta 1–2 (G. Simeone 22., ill. Alekszej Mirancsuk 37., Koopmeiners 62.)