Serie A: kettővel is vezetett, végül egy pontot szerzett az Atalanta

H. D.H. D.
2022.10.09. 17:10
Kettővel is vezetett, végül egy pontot szerzett az Atalanta (Fotó: AFP)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajokság (Serie A) 9. fordulójában az Atalanta a negyedik helyen álló Udinesével játszott döntetlent, míg a Monza hazai pályán győzte le a Speziát.

MONZA–SPEZIA 2–0

Már a mérkőzés negyedik percében büntetőhöz juthatott volna a Spezia, amikor a hazaiak egyik játékosa kézzel ért a labdához, a játékvezető azonban megnézte, és úgy ítélte meg, nem ért tizenegyest.

Fél óra játékot követően Pessina keresztlabdája után Carlos Augusto vágta a labdát a kapu bal alsó sarkába, ezzel megszerezte a vezetést a Monza (1–0). A brazil az első gólját szerezte az idényben.

Lehetőség adódott ugyan a vendégek előtt is, de a hálóba nem tudták bejuttatni a labdát.
A második félidő közepe tájékán Andrea Barberis szöglete pontosan Pablo Maríelé érkezett, aki a bal felsőbe lőtt, ezzel ő is az első találatát szerezte a szezonban (2–0).

Szépíthetett volna a Spezia, Daniel Maldini lövését azonban Michele Di Gregorio hárítani tudta.

SALERNITANA–VERONA 2–1

Az első nagyobb lehetőség a vendégek előtt adódott, Depaoli lőtt azonnal, labdája azonban magasan a kapu felett ment el. Pár perccel később a Salernitana is eljutott az első helyzetéig, Candreva próbálkozott fejjel, de nem találta el a kaput.

A 19. percben Bonazzoli passza után Krzysztof Piatek lőtte ki közelről a bal alsót, esélyt sem adva a vendégek kapusának, ezzel szerezte meg a vezetést a salernóiaknak. Sokáig azonban nem ünnepelhettek, mert a játékvezető visszanézte a gólt, de végül nem látott szabálytalanságot, így maradt a hazai vezetés (1–0).

Mindkét oldalon voltak kisebb-nagyobb helyzetek a következő időszakban, ám az 56. percig nem esett újabb találat.

Ekkor Josh Doig beadását fejelte a hálóba Fabio Depaoli, ezzel nem csak megszerezte évadbeli első gólját, de ki is egyenlített (1–1).

A második félidő sem maradt videózás nélkül, a játékvezető ugyanis úgy látta, az egyik hazai játékos kézzel ért a labdához, a VAR segítségével aztán megállapította, hogy nem történt szabálytalanság.

Sokáig úgy tűnt, marad az 1–1, a 94. percben azonban Boulaye Dia lőtt kapura a tizenhatosról, labdája pedig a hálóba jutott (2–1).

A 97. percben a játékvezető még kiosztott egy piros lapot a hazaiak középpályásának, Ivan Radovanovicsnak és egyet pályán kívül az ellenféltőlFederico Ceccherininek.

UDINESE–ATALANTA 2–2

Nem kifejezetten eseménydús bő fél óra után szerezte meg a vezetést az Atalanta, Ademola Lookman lőtt magabiztosan a léc alá (0–1).

A második játékrész elején Udogie rántotta le Doverit a büntetőterületen belül, a játékvezető egyből tizenegyest ítélt. Luis Muriel volt az ítélet-végrehajtó, aki nem hibázott, vagyis megduplázta előnyét az Atalanta (0–2).

Akcióból nem sikerült, de Gerard Deulofeu a 67. percben szabadrúgásból szépíteni tudott (1–2). Tíz perccel később Nehuen Pérez fejelt erősen a kapuba, ezzel egyenlített (2–2). Tehát hiába vezetett kettővel is az Atalanta, végül csak egy ponttal távozott Udinéből, a tabellát azonban így is vezette a lefújáskor.

SERIE A
9. FORDULÓ

Monza–Spezia 2–0 (Carlos Augusto 32., Marí 63.)
Salernitana–Verona 2–1 (Piatek 19., Dia 90+4., ill. Depaoli 56.)
Kiállítva: Radovanovics (97.) ill. Ceccherini (90+7. – a pályán kívül)
Udinese–Atalanta 2–2 (Deulofeu 67., N. Pérez 78., ill. Lookman 36., Muriel 56. – 11-esből)

Később játsszák:
Cremonese–Napoli 1–4 (Dessers 47., ill. Politano 26. – 11-esből, Simeone 76., Lozano 90+2., Olivera 90+4.)
Roma–Lecce 2–1 (Smalling 6., Dybala 48. – 11-esből, ill. Strefezza 39.)