Serie A: kétgólos sikerével az élen maradt a Napoli

KRASZNAI BENCEKRASZNAI BENCE
2022.10.01. 16:54
André-Frank Zambo Anguissa duplázott a Torino ellen (Fotó: AFP)
Az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Serie A) éllovas Napoli győzelemmel nyitotta a válogatott szünetet követő első, összességében a 8. bajnoki fordulót: hazai pályán 3–1-re legyőzte a Torinót.

Nem akármilyen teljesítményt nyújtott az első negyedórában a hazaiak kameruni középpályása, André-Frank Zambo Anguissa. A 6. percben fejjel volt eredményes (VIDEÓ ITT!), majd a 12. percben a saját térfeléről ő indított olyan akciót, amelyben a félpályától egészen az ellenfél kapujáig vezette a labdát, s a támadás végén 2–0-ra módosította az állást (VIDEÓ ITT!) – az idén nyáron a Fulhamtől 15 millió euróért szerződtetett játékos ezzel nem mellesleg karrierje első két gólját szerezte meg a Serie A-ban. A 37. percben a grúz Hvicsa Kvarachelia háromra növelte a különbséget (3–0), Antonio Sanabria volt az, aki az első félidő végén szerzett találatával meccsben tartotta a Torinót (3–1).

A második játékrész kiegyenlítettebben alakult, ám újabb gól nem született – 3–1-es Napoli-sikerrel zárult a 8. forduló nyitó mérkőzése.