Serie A: kétgólos hátrányból nyert a Genoa Cagliariban

SZ. R.SZ. R.
2021.09.12. 17:02
Megszerezte első idei győzelmét a Genoa az olasz élvonalban (Fotó: Getty Images)
Hiába vezetett a házigazda Cagliari 2–0-ra, a vendég Genoa 3–2-re diadalmaskodott a két csapat vasárnapi mérkőzésén az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) harmadik fordulójában.

A vendégek már a 15. percben nehéz helyzetbe kerültek, hiszen Stefano Sabelli szabálytalanságát követően a hazaiak büntetőhöz jutottak, amelyet Joao Pedro értékesített. Az első játékrészben már nem született újabb gól, de a fordulás után Luca Ceppitelli révén kétgólosra nőtt a házigazda előnye az 56. percben.

A második Cagliari-találat után felébredt a Genoa, és az 59. percben előbb Mattia Destro tudott szépíteni, majd tíz perccel később Mohamed Faresz góljával már 2–2 volt az állás. Tizenkét perccel a találkozó vége előtt az algériai középpályás másodszor is betalált, amivel beállította a 3–2-es végeredményt a Genoa javára, amely először nyert és szerzett pontot az új idényben.

A Torinónak nem okozott gondot az előny megőrzése, sőt növelése az újonc Salernitana ellen. A végeredmény 4–0 lett, amelyet a ráadás első percében Szasa Lukics állított be.

A hazai környezetben pályára lépő Spezia az utolsó pillanatokig mérkőzésben volt az eddig hibátlan Udinese ellen, a 89. percben azonban Lazar Samardzic révén három pontot érő gólt szerzett a vendégegyüttes.

OLASZ SERIE A
3. FORDULÓ
Cagliari–Genoa 2–3 (Joao Pedro 16. – 11-esből, Ceppitelli 56., ill. Destro 59., Faresz 69., 78.)
Spezia–Udinese 0–1 (Samardzic 79.)
Torino–Salernitana 4–0 (Sanabria 45., Bremer 65., Pobega 87., Lukics 90+1.)
Később
Milan–Lazio 2–0 (Leao 45., Ibrahimovic 67.)
Roma–Sassuolo 2–1 (Cristante 37., El Shaarawy 90+1., ill. Djuricsics 57.)
Hétfő
20.45: Bologna–Verona
Korábban

Sampdoria–Internazionale 2–2 (Josida 33., Augello 47., ill. Dimarco 18., L. Martínez 44.)
Szombaton
Empoli–Venezia 1–2
(Bajrami 89. – 11-esből, ill. Henry 13., Okereke 68.)
Atalanta–Fiorentina 1–2 (D. Zapata 65. – 11-esből, ill. Vlahovics 33., 49. – mindkettőt 11-esből)

Napoli–Juventus 2–1 (Politano 57., Koulibaly 86., ill. Morata 10.)

1. Roma 3 3 9–2 +7 9
2. Milan 3 3 7–1 +6 9
3. Napoli 3 3 6–2 +4 9
4. Internazionale 3 2 1 9–3 +6 7
5. Udinese 3 2 1 6–2 +4 7
6. Lazio 3 2 1 9–4 +5 6
7. Fiorentina 3 2 1 5–5 0 6