Serie A: kétgólos hátrányból fordított az Inter; nyert a Sassuolo

H. D.H. D.
2020.11.22. 17:00
Romelu Lukaku (jobbra) duplázott, és győzelemre vezette az Intert (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 8. fordulójának vasárnapi játéknapján az Inter kétgólos hátrányból fordított, és 4–2-re nyert a Torino ellen. A Sassuolo a Hellas Verona, a Bologna a Sampdoria otthonában győzött, míg a Roma egy félidő alatt elintézte a Parmát.

Az első félidőben aktívabban játszó és többet próbálkozó Torino a ráadásban szerzett vezetést az Inter vendégeként: a hosszabbítás második percében Simone Zaza köszönt be. A második félidőben már jóval többet támadott a milánói együttes, ennek ellenére a vendégek Cristian Ansaldi tizenegyesből szerzett góljával megduplázták előnyüket.

Ekkor azonban megrázta magát az Inter: a 64. percben Alexis Sánchez szépített, három perccel később pedig már Romelu Lukaku egyenlített. A hajrában tizenegyest kapott a házigazda, a belga csatár pedig magabiztosan értékesítette. A rendes játékidő utolsó percében Lukaku még kiosztott egy gólpasszt is (Lautaro Martínez volt eredményes), így az Inter kétgólos hátrányból 4–2-re fordított.

A mérkőzés összefoglalója

A Sassuolo nem hibázott a legutóbbi négy bajnokiját veretlenül lehozó (igaz, háromszor is döntetlent játszó) Hellas Verona otthonában. A vendégek Jérémie Boga góljával szereztek vezetést, majd Domenico Berardi is betalált, így 2–0-ra nyertek, és továbbra is veretlenek.

A Roma már az első félidőben eldöntötte a három pont sorsát a Parma elleni mérkőzésen. A fővárosiak Borja Mayoral találatával szereztek vezetést, majd Henrih Mhitarjan duplázott (a 31 éves örmény labdarúgó első gólja szépségdíjas volt), így már a szünetre kialakult a 3–0-s végeredmény.

Mhitarjan bombagólja

A Sampdoria hiába szerzett vezetést már a 7. percben hazai pályán, a Bologna az első félidő hajrájában öngóllal egyenlített, majd a fordulás után Riccardo Orsolini góljával fordított, és meg is nyerte az összecsapást 2–1-re.

Az Udinese Rodrigo De Paul góljával sokáig vezetett Genoa ellen, a 94. percben azonban Gianluca Scamacca egyenlített – vagyis csak egyenlített volna, mivel a VAR les miatt érvénytelenítette a találatot, így a házigazda 1–0-ra nyert.

A Fiorentina–Benevento (0–1) mérkőzésről ide kattintva olvashat. A Napoli–Milan (1–3) mérkőzésről ide kattintva olvashat.

OLASZ SERIE A
8. FORDULÓ
Fiorentina–Benevento 0–1 (Improta 52.)
Roma–Parma 3–0 (Mayoral 28., Mhitarjan 32., 40.)
Internazionale–Torino 4–2 (A. Sánchez 64., R. Lukaku 67., 84. – a másodikat 11-esből, L. Martínez 90., ill. Zaza 45+2., Ansaldi 62. – 11-esből)
Sampdoria–Bologna 1–2 (Thorsby 7., ill. Regini 44. – öngól, Orsolini 52.)
Hellas Verona–Sassuolo 0–2 (Boga 42., Berardi 76.)
Udinese–Genoa 1–0 (De Paul 34.)
Napoli–Milan 1–3 (Mertens 63., ill. Ibrahimovic 20., 54., Hauge 90+5.)