Serie A: két góllal győzött a Juventus; ikszelt a Napoli

T. D.T. D.
2022.08.31. 23:01
Megvan Arkadiusz Milik első gólja a Juventusban (Fotó: AFP)
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójában a Juventus 2–0-ra legyőzte a Speziát, míg a Napoli ikszelt a Leccével.

A Juventus már a 9. percben előnybe került: Dusan Vlahovics körülbelül 25 méterről, kissé jobbról, szabadrúgásból lőtt a léc alá. Ezzel – Miralem Pjanic, Andrea Pirlo és Alessandro Del Piero után – ő a negyedik Juve-játékos, aki egymást követő két Serie A-meccsen szabadrúgásgólt szerzett (az Opta a 2004–2005-ös idény óta tartja számon ezt a mutatót).

A hajrában a nemrég szerződtetett Arkadiusz Milik állította be a 2–0-s végeredményt.

A Napoli a 25. percben hátrányba kerülhetett volna a Lecce elleni hazai összecsapáson, de Alex Meret kivédte Lorenzo Colombo tizenegyesét. Két perc elteltével különösen szívhatták a fogukat a vendégek, mert Elif Elmasz vezetést szerzett a nápolyiaknak: az északmacedón támadó középpályás Matteo Politano szerencsés centerezését követően volt eredményes.

Azonban újabb négy perc múlva a Colombo kissé váratlan, de annál látványosabb, körülbelül 26-27 méteres lövéssel egyenlített. Ezzel ki is alakult a végeredmény, így a nápolyiak idénybeli második döntetlenjüket könyvelhették el. 1–1