Serie A: két 11-es, egy öngól - a 95. percben bukott pontokat a Milan

2015.03.07. 22:49
A Milan elszórakozta: a végén egyenlített a Verona (Fotó: Action Images)
A Serie A 26. fordulójában a Milan hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Veronával. Luca Toni 11-esből szerzett találatára Jérémy Ménez válaszolt – szintén büntetőből, majd Panajotisz Tahcidisz öngólja úgy tűnt, győzelmet ér a hazaiaknak. A 95. percben azonban Nicolás López egyenlített.

Nem könnyű ebben a szezonban Milan-szurkolónak lenni. A csapat a középmezőnyben szenved, nyomokban sem emlékeztet régi önmagára. A Verona ellen hazai pályán ennek ellenére elvárható volt, hogy begyűjtse a három pontot.

A milánóiak számára azonban nem indult szépen a találkozó. A 18. percben Luca Toni higgadt büntetőjével megszerezte a vezetést a Verona. Az olasz támadónak jól megy az utóbbi időben, legutóbbi 5 Serie A-s meccsén 5-ször talált a kapuba.

Még az első félidőben egyenlített a Milan: Jérémy Ménez szintén 11-esből volt eredményes. A francia játékosnak ez volt a hetedik gólja büntetőből a bajnokságban. Az öt topligát tekintve csak a Real Madrid aranylabdás klasszisának, Cristiano Ronaldónak van több értékesített 11-ese (9) ebben a szezonban.

Egy öngól pedig úgy tűnt, a győzelmet is elhozta a „piros-feketék" számára. A 47. percben Philippe Mexes brusztolta ki magának a labdát, majd a gólvonalon menteni igyekvő Eros Pisano pont saját csapattársára, Panajotisz Tahcidiszre vágta a labdát, ami így a gólvonal mögé vágódott.

Egészen a 95. percig nyerő helyzetben is maradt a Milan, ekkor azonban a labda Nicolás López elé került, aki közelről a jobb alsóba gurított. A San Siro elnémult, a Verona egy ponttal gazdagodott. Igaz, a Milan is, bár ennek Filippo Inzaghiék aligha örülnek.

OLASZORSZÁG, SERIE A
26. FORDULÓ

Milan–Hellas Verona 2–2 (Menez 41. – 11-esből, Tahcidisz 47. – öngól, ill. Toni 18. – 11-esből, N. López 95.)