Serie A: kényelmes győzelmet aratott az Inter

M. M.M. M.
2022.10.16. 14:39
Az Internazionale magabiztos győzelmet aratott a Salernitana ellen a Serie A 10. fordulójában.

Lautaro Martínez szerzett vezetést az Internek (Fotó: AFP)

Az első félidőben az Inter dominálta a játékot, a 14. percben meg is szerezte a vezetést Lautaro Martínez tizenhatoson kívülről leadott lövésével (1–0). A 20. percben Kastanos lövése kerülte el a hazaiak kapuját, ami az egyetlen veszélyes lehetősége volt a vendégeknek a szünet előtt. Edin Dzeko, Milan Skriniar, valamint Martínez is megduplázhatta volna a hazaiak előnyét a félidő vége előtt, de a pihenőig már nem változott az állás.

A második félidőt is jól kezdték a „fekete-kékek”, az 52. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Lautaro fejelt fölé. Az 54. percben Dia fejesét védte Onana, elvétve jutott csak el az ellenfél kapujáig a Salernitana.

Az 58. percben Nicolo Barella vett le csodálatosan egy előreívelt labdát Calhanoglutól, áttette a labdát a jobb lábáról a balra, és kilőtte a rövid sarkot (2–0).

A mérkőzés hátralévő részében is dominálta a játékot az Internazionale, és komolyabb erőfeszítés nélkül gyűjtötte be a három pontot.

Spezia–Cremonese 2–2
(Nzola 19., Holm 22., ill. Dessers 2., Pickel 52.)

Napoli–Bologna 3–2 (Juan Jesus 45., Lozano 49., Osimhen 69., ill. Zirkzee 41., Barrow 51.)
20.45: Verona–Milan (Tv: Sport2)