A Juventus nyerte a Derby d'Italiát!

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
2022.11.06. 20:35
Fagioli lezárta a meccset, a Juve így két góllal legyőzte az Intert (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén a Juventus a Internazionalét fogadta a Derby d'Italián. A gól nélküli első félidőt követően a torinói csapat kétszer is betalált, így 2–0-ra legyőzte milánói ellenfelét.

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
JUVENTUS–INTERNAZIONALE 2–0 (0–0)
Torino,Allianz Stadion. Vezette: Doveri
JUVENTUS: Szczesny – Danilo, Bremer, Alex Sandro – Cuadrado, Locatelli, Fagioli,Rabiot, Kosztics – Miretti (Di María, 81.) – Milik (Chiesa, 73.).Vezetőedző:Massimiliano Allegri
INTER:Onana – Skriniar (Bellanova, 81.), De Vrij, Acerbi – Dumfries (Brozovic, 81.), Barella, Calhanoglu (Correa, 73.), Mhitarjan (Darmian, 81.), Dimarco (Gosens, 73.) – Dzeko, Lautaro. Vezetőedző:Simone Inzaghi
Gólszerző: Rabiot (52.),Fagioli (84.)

Az első félidőben szinte csak az Internazionale jelentett veszélyt, három jó lehetőséget is kialakítottak a milánóiak, de nem tudták bevenni a hazai kaput. A Juve nagyon keveset mutatott az első 45 percben, hiába birtokolta többet a labdát, s a vendégek kontráival is meggyűlt a bajuk.

A szünet után nem sokkal viszont vezetést szerzett a Juventus, pedig Inter-kapufával kezdődött a játékrész. Az 52. percben Filip Kosztics felfutása és passza után Adrien Rabiot talált a kapuba a „zebrák” első kaput eltaláló lövéséből (1–0). A gól után teljesen megváltozott a játék képe, a kék-feketék nem nagyon tudták beszorítani a Juvét, amely gyorsan lezárhatta volna a meccset, ám Danilo gólját kezezés miatt végül nem adták meg.

Egy óriási helyzetet azért kidolgoztak a vendégek, azonban Lautaro Martínez ziccerénél Wojciech Szczesny lábbal hárított. Ez volt az Inter utolsó sansza az egyenlítésre, mert bár Kosztics csak a kapufát találta el, de aztán adott egy újabb gólpasszt egy kontra végén, ezúttal Nicoló Fagiolinak, akinek a megpattanó lövése a léc alatt vágódott a kapuba (2–0).

A végén még az újra játékra kész Federico Chiesa megszerezhette volna a harmadik torinói gólt is, de végül nem változott az eredmény. A Juventus a saját fegyverével – kontrákkal – győzte le az Intert, és zsinórban a negyedik bajnokiját nyerte meg, ráadásul kapott gól nélkül. A milánói csapat pedig újabb rangadót bukott el a szezonban, így négy győztes Serie A-találkozó után vereséget szenvedett, ráadásul riválisa meg is előzte a tabellán.

13. FORDULÓ
Juventus–Internazionale 2–0(Rabiot 52., Fagioli 84.)

KORÁBBAN
Roma–Lazio 0–1(Felipe Anderson, 29.)
Bologna–Torino 2–1(Orsolini 64., Posch 73., ill. Sz. Lukics 26. – 11-esből)
Monza–Hellas Verona 2–0(Carlos Augusto 68., Colpani 90.)
Sampdoria–Fiorentina 0–2(Bonaventura 4., Milenkovics 58.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Spezia 2–1(T. Hernandez 21., Giroud 89., ill. Maldini 59.)
Kiállítva:Giroud(Milan, 90.)

Empoli–Sassuolo 1–0(Baldanzi 64.)
Salernitana–Cremonese 2–2(Piatek 3., L. Coulibaly 38. ill. Okereke 12., Ciofani 89.)

Atalanta–Napoli 1–2(Lookman 19., ill Osimhen 23., Elmasz 35.)

PÉNTEKEN JÁTSZOTTÁK
Udinese–Lecce 1–1(Beto 68., ill. Colombo 33.)

20. Verona13121011–26–155
A két gólszerző, Rabiot (szemben) és Fagioli (Fotó: AFP)

Sárga lapok: 2–2

90+7. perc: VÉGE! A Juventus legyőzte az Intert aDerby d'Italián!

90+2. perc: Barella lő kapásból 22 méterről, de jócskán mellé.

90. perc: 6 perc a hosszabbítás.

90. perc: Szczesny kap sárgát időhúzásért.

87. perc: MAJDNEM OTT A HARMADIK! Chiesa került ziccerbe, de Onana spárgázva hárított!

84. perc: GÓL! EZ MÁR ÉRVÉNYES! Kontrát indított a Juve, melynek végén Kosztics áttette a labdát balrólFagiolinak, aki 10 méterről a léc alá lőtt úgy, hogy a labda megpattant Gosens lábán! 2–0

81. perc: Újabb cserék. Di María érkezik Miretti helyett, míg a másik oldalonMhitarjan, Dumfries ésSkriniar helyén Darmian, Brozovic ésBellanova folytatja.

81. perc: Kosztics könyökölt, de megúszta lap nélkül.

Az Internek a második félidőben nem ment a játék (Fotó: AFP)

77. perc: Danilo kap sárgát.

76. perc: KAPUFA! Kosztics vette célba a bal alsó sarkot 13 méterről, de Onana közreműködésével a kapufa hárít!

74. perc: ZICCER!Lautaro a kapussal szemben, deSzczesny lábbal véd!

73. perc: Először cserél a Juve, visszatérChiesa, aki Miliket váltja. Az Inter pedig két helyen változtat, lejön Dimarco és Calhanoglu, beáll Gosens ésCorrea.

72. perc:Calhanoglu lőtt éles szögből, de Danilo blokkolt, gyomorszájon kapta a labda.

68. perc: Parázs lett a hangulat a meg nem adott gól óta. MostSkriniar csúszott oda Alex Sandrónak, így villan a sárga lap.

63. perc: ÚJABB GÓL, DE MÉGSEM! Kosztics bal oldali szöglete után Danilo érkezett a labdára, és 7 méterről a jobb felsőbe lőtt! Azonban a VAR megvizsgálta az esetet, és kiderült, hogy a Juve-játékos kezéhez ért a labda! MARAD AZ 1–0!

56. perc:Calhanoglu kapja a meccs első sárgáját, miután visszahúzta Mirettit.

Rabiot (25) gólja (Fotó: AFP)

52. perc: GÓL! VEZET A JUVE AZ ELSŐ KAPUT ELTALÁLÓ LÖVÉSÉBŐL!Kosztics robogott végig a bal szélen a saját térfeléről indulva, majd a tizenhatos vonaláról középre passzolt, Rabiot pedig 8 méterről a bal alsóba passzolt! 1–0

47. perc: VÉDÉS ÉS KAPUFA!Calhanoglu küldi kapura 25 méterről, a középre tartó labdát Szczesny a lécre tolja, s onnan a kapu fölé!

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!Csere nem volt.

Az első félidőben még működött az Inter játéka (Fotó: AFP)

A Juve és az Inter is kevés kockázatot vállal, de a különbség az, hogy a vendégek így is veszélyesek tudnak lenni, három jó lehetőséget feljegyezhettünk milánói részről. A hazaiak minimális veszélyt jelentettek az ellenfél kapujára az első félidőben.

Sárga lapok: 0–0

45+1. perc: Vége az első félidőnek! Egyelőre nincs gól.

45. perc: Egy perc a ráadás.

42. perc:Közel volt! Mhitarjan ívelte előre a labdát, Barella középre tette a tizenhatoson belül, de a becsúszó Dumfries fölé vágta!Igaz, kicsit hosszú volt a labda neki, így alig érte el.

Nincs öldöklő iram.

33. perc:Dumfries 15 méterről laposan lő, de középre, így a kapusé.

Átvette a kezdeményezést a Juventus, az Internazionale a kontrákban bízik.

30. perc: Kosztics 25 méterről csúnyán fölé.

Veszélyesebben kezdett az Inter (Fotó: AFP)

26. perc: Közel járt a gólhoz az Inter! Dimarco bal oldali szöglete utánLautaro csúsztatott, majd Dzeko 6 méterről centikkel fejelt a jobb kapufa mellé!

19. perc: Az első Juve-helyzet! Kosztics adott be balról, és egy kicsit hosszú volt a labdája, de Bremer a levegőben még megpróbálta kapura kanalazni, ám csak az oldalhálóba tudott lőni!

Az Inter irányít és támad, nem is rosszul, míg a Juve eddig veszélytelen.

11. perc:Calhanoglutűzte rá keményen 30 méterről, de az életerős lövést fogtaSzczesny, igaz, csak másodszorra.

5. perc: Mekkora helyzet! Dimarco bal oldali beadása utánLautaro elé pattan a labda, aki 12 méterről tisztán lőhet, de egy méterrel mellé bombáz!

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

Mindkét csapat a hagyományos szerelésében lép pályára, a Juventus fekete-fehér csíkos dresszben, míg az Inter kék-fekete felsőben.

ELŐZMÉNYEK

Az Internél joggal örülhetnek, hogy a Barcelonát megelőzve sikerült továbbjutni a Bajnokok Ligájában a csoportból, ráadásul az előző négy bajnoki mérkőzésen egyaránt nyertek a kék-feketék. Az azonban nem néz ki jól, hogy ennek ellenére a Serie A-ban már négyszer kikaptak, mivel a rangadókon eddig nem ment a milánói együttesnek – vereség a Lazio, a Milan, az Udinese és a Roma ellen.

Bár a legutóbbi három bajnokijukat megnyerték a „zebrák”, a meglehetősen csúfos BL-kiesés miatt – a hat meccsen egy győzelmet és öt vereséget számláltak – messze nem nyugodt a légkör Torinóban. Ráadásul a szezonban nagycsapatot még nem sikerült legyőznie a Juventusnak, de ha most nyerni tud, akkor egy ponttal meg is előzi az Intert.

Az örökmérleg minden tétmérkőzést figyelembe véve: 245 meccsen 110 Juventus-győzelem, 60 döntetlen és 75 Inter-siker, mely találkozókon 348–304 a gólkülönbség torinói szemszögből.

Az előző négyDerby d'Italián a Juve nem tudott nyerni. Legutóbb az Olasz Kupa döntőjében találkoztak a felek, ahol 2–2-es rendes játékidő után az Inter 4–2-re győzött.

„Nincs se Lukaku, seD'Ambrosio,illetve Bastoni játéka bizonytalan (D'Ambrosio ésBastoni is leült a kispadra – a szerk.), mivel péntek este belázasodott, és ezért nem edzett– válaszolta újságírói kérdésreSimone Inzaghia mérkőzést megelőző sajtótájékoztatón, majd kitért az ellenfélre is.– Sok mozgásra lesz szükség a játékosoktól ahhoz, hogy működjön a támadójátékunk, hiszen Olaszországban jelenleg a Juventusnak van a legjobb védelme, kitűnő hátvédekkel rendelkeznek. És azért is vigyáznunk kell, mert ellenfelünk a Bajnokok Ligája-búcsú miatt nyilván fel lesz tüzelve, épp ezért nagyon fontos, hogy végig koncentráltan, agilisan és eltökélten játsszunk.”

„Jó úton haladunk, hogy újra versenyképesek legyünk, és ez egy másfajta mérkőzés lesz, mint a PSG elleni – idéziMassimiliano Allegri szavait klubja honlapja, s a vezetőedző szót ejtett a sérültekről is. –Bremer és Ángel Di María felépült, de azt még nem döntöttem el, hogy a pályán vagy a kispadon kezdenek-e. Ellenben Dusan Vlahovics játéka kérdéses, mivel gyulladás van az ágyékában (végül nem került be a meccskeretbe – a szerk.).Federico Chiesa viszont a rendelkezésünkre áll majd, akinek egy mentális gátat kellett átszakítania, de már jó állapotban van.”

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Juventus–Inter rangadó!