Ízig-vérig rangadó volt – az Inter kiharcolta a győzelmet a Derby d'Italián!

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2022.04.03. 20:30
Elképesztő küzdelem végén az Inter begyűjtötte mindhárom pontot (Fotó: Getty Images)
Hiába nyomott a Juventus, az Internazionale nyerte meg a Derby d'Italiát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
Juventus–Internazionale 0–1
(0–1)
Torino, Allianz Stadion. Vezette: Massimiliano Irrati
Juventus: Szczesny – Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro (De Sciglio, 73.) – Rabiot (Arthur, 84.), Locatelli (Zakaria, 34.) – Cuadrado (Bernardeschi, 84.), Dybala, Morata (Mo. Kean, 73.) – Vlahovics. Vezetőedző: Massimiliano Allegri
Inter: Handanovic – D'Ambrosio, Skriniar, Bastoni – Dumfries (Darmian, 59.), Barella, Brozovic (Gagliardini, 77.), Calhanoglu (Ar. Vidal, 77.), Perisic – Dzeko (Gosens, 90+1.), Lautaro Martínez (J. Correa, 59.). Vezetőedző: Simone Inzaghi
Gólszerző: Calhanoglu (45+5. – 11-esből)

Rendhagyó műsor előzte meg a mérkőzést, a béke reményében ugyanis felcsendült a stadionban John Lennon híres dala, az Imagine. A Juventus- és az Internazionale-játékosok egymást átkarolva hallgatták meg a dalt.

A megható pillanatok után elkezdődött a mérkőzés, méghozzá nem is akárhogyan. 48 másodperc elteltével Dusan Vlahovics már veszélyeztetett. Mindkét csapat játékosai nagy elánnal vetetté bele magukat a meccsbe, amely így nagyon eldurvult. A 2. percben Lautaro Martínez rúgta fejbe Manuel Locatellit, akit hosszan kellett ápolni, félórával később pedig le is kellett aztán cserélni.

Hajtós, jó iramú első félidőt láthattunk, amelyben jobbára a Juventus veszélyeztetett, elsősorban Paolu Dybala és Vlahovics révén. A 9. percben Samir Handanovic térdre rogyott, miközben nézte a magasra felütött labdáját, ami végül Giorgio Chiellini térdéről a kapufára pattant. Furcsa szituáció volt, és ekkor járt a legközelebb a gólhoz a Juve.

A sárga lapos Lautaro Martínez a tűzzel játszott egész meccsen, hiszen miután „besárgult”, kétszer is szabálytalankodott, s a harmadikért akár meg is kaphatta volna a második lapját is. De Milan Skriniar is megúszta a piros lapot, őt is könnyű szívvel leküldhették volna a pályáról.

A 43. percben aztán a tizenhatoson belül ráléptek Denzel Dumfries lábára, a játékvezető pedig miután visszanézte a szituációt, büntetőt ítélt. Azt azonban Hakan Calhanoglu kihagyta, pontosabban mondva Wojciech Szczesny kivédte, viszont a kipattanó után a labda valahogyan kikötött a kapuban. Massimiliano Irrati azonban szabálytalanság miatt a sípjába fújt, és kifelé ítélt. A VAR-szobában viszont ismét videózásra került sor, az Inter pedig Matthijs de Ligt korai befutása miatt újrarúghatta a tizenegyest. A labda mögé ismét Calhanoglu állt, és ezúttal kíméletlen volt (0–1).

A fordulás után is a torinóiak domináltak, az 55. percben egy szabálytalanság után pedig ők is közel jártak egy tizenegyeshez, de végül maradt a pályán meghozott ítélet (csak szabadrúgás). A 73. percben Denis Zakaria lövését tolta a kapufára Handanovic, így ez a lehetőség is kimaradt. Dybala szabadrúgásai okozhattak volna még veszélyt, de a kapu felületét ezekből nem találta el.

Hiába volt a Juvának 23 kísérlete a meccsen, ezekből csupán öt dolgoztatta meg Handanovicot, míg az Inter az egy kaput eltaláló tizenegyesével be tudta gyűjteni mindhárom pontot. Győzelmével a milánóiak tapadnak az éllovasokra, míg a torinói csapat egy kissé leszakadt tőlük.

Az Inter a 2008–2009-es kiírás óta most először maradt veretlen mindkét Juventus elleni bajnokiján. Sőt, 2012 novembere után tudott ismét győzni Torinóban bajnokin.

TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEK A FORDULÓBÓL
Korábban
Sampdoria–Roma 0–1 (Mhitarjan 27.)
Spezia–Venezia 1–0 (Gyasi 90+3.)
Lazio–Sassuolo 2–1 (Lazzari 17., Milinkovics-Szavics 53., ill. H. Traoré 90+5.)
Salernitana–Torino 0–1 (Belotti 18. – 11-esből)
Fiorentina–Empoli 1–0
(N. González 58.)

Atalanta–Napoli 1–3 (De Roon 58., ill. Insigne 14. – 11-esből, Politano 37., Elmasz 81.)
Udinese–Cagliari 5–1 (Becao 38., Beto 45., 49., 73., N. Molina 59., ill. J. Pedro 32.)

KÖSZÖNJÜK A FIGYELMET!

90+6. PERC: VÉGET ÉRT A DERBY D'ITALIA, AZ INTER 1–0-RA NYERT TORINÓBAN!

90+5. perc: Ismét elszabadulnak az indulatok.

90+4. perc: Vlahovics elesik, de nincs tizenegyes.

90+1. perc: Dzeko le, Gosens be.

90. perc: 5 perc a ráadás.

90. perc: Magasan fölé vágta.

90. perc: Dybala lőhet jó helyről szabadrúgást.

84. perc: Cuadrado és Rabiot le, Bernardeschi és Arthur be.

83. perc: Dybala lövését fogta meg Handanovic.

77. perc: Calhanoglu és Brozovic le, Vidal és Gagliardini be.

76. perc: Calhanoglu is kap egyet a változatosság kedvéért.

75. perc: Perisic is kapott egy sárga lapot.

73. perc: Zakaria lövésébe beleért Handanovic, amely így a kapufán csattant. Ezt is túlélte az Inter!

73. perc: Alex Sandro és Morata le, De Sciglio és Kean be.

70. perc: Négyen is a földre kerültek, két játékost ápolni kell. Darmian szabálytalan volt? Mindenesetre nincs büntető.

69. perc: A második félidőben felborult a pálya, nyom a Juve.

63. perc: Vlahovics csavart mellé.

61. perc: Dzeko orra vétzik, le kell mennie.

59. perc: Dumfrier és Lautaro Martínez le, Darmian és Correa be.

58. perc: A túloldalt is Perisic került főszerepbe, de blokkolták a lövését.

57. perc: Perisicről kigurul a labda, nincs meg a Juve egyenlítése.

56. perc: Dybala a sorfalba lőtte. Közben Chiellini és Skriniar összefejelt. Szerencsére nincs sérülés.

56. perc: De nem, végülis szabadrúgás jön.

55. perc: Videóznak, tizenegyes volt? Lehet, belül volt a szabálytalanság.

54. perc: Juve-szabadrúgás következhet oldalról.

52. perc: Dybala ezútta passzolt, de Brozovic közbelépett.

50. perc: Dybala lövése nem találta el a kaput.

46. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+10. PERC: CSAK VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ! 0–1

45+8. perc: Vlahovics lövése ment mellé.

45+5. PERC: GÓL! VEZET AZ INTER! CALHANOGLU EZÚTTAL JOBBAN HELYEZTE A LABDÁT, SZCZESNY NEM ÉRT ODA A SAROKBA! 0–1

45+4. PERC: MEGISMÉTLIK A TIZENEGYEST! DE LIGT BELÉPETT A RÚGÁS PILLANATA ELŐTT!

45+4. perc: Skriniar is kapott egy sárga lapot a káoszban.

45+4. perc: Elvileg Cuadrado kapott egy sárga lapot (vélhetően reklamálásért), de nincs ember, aki most megmondja, mi történik.

45+3. perc: Teljes a káosz!

45+1. perc: Morata „besárgult”.

45+1. PERC: CALHANOGLU KIHAGYJA! SZCZESNY ÉS A LABDA IS A JOBBRA MENT! A LABDA VISZONT A KIPATTANÓ UTÁN VÉGÜL KIKÖTÖTT A KAPUBAN, DE A BÍRÓ SÍPOLT. MI LESZ ITT?!

45. perc: 5 perc a ráadás.

45. perc: TIZENEGYES! Büntetők kap az Inter!

45. perc: Irrati kimegy megnézni, ebből büntető lesz!

43. perc: Dumfries lábára léptek rá a tizenhatoson belül. Lesz tizenegyes?

38. perc: Az Inter is próbál magasan labdát szerezni.

34. perc: Locatelli le, Zakaria be.

33. perc: Locatellit kell ismét ápolni, áll a játék. Jön is a jelzés, cserélni kell. Locatelli sírva hagyja el a pályát.

32. perc: Calhanoglu lövését blokkolta De Ligt.

29. perc: Kisebb tűzijáték az Inter kapuja előtt, de a labda végül Handanovic kezében nyugodott meg.

28. perc: Dybala önző volt, nem passzolt Vlahovocsnak, aki ziccerbe kerülhetett volna.

27. perc: Locatelli mellberúgta D'Ambrosiót, azonnal villant a sárga lap. Érződik a játékosokon a feszültség és a rangadó hangulata, nagyon durva eddig a meccs...

23. perc: Lautaro Martínez megrúgta a bevetődő Chiellinit, de nincs második sárga lap. A tűzzel játszik az argentín, ez már a harmadik szabálytalansága volt.

22. perc: A Juve második szöglete sem volt veszélyes.

19. perc: Fennmarad a Juve, megnehezítve ezzel az Inter labdakihozatalát.

17. perc: Skriniar meglökte a levegőben Vlahovicsot. Fáj a szerben, de folytatni tudja.

16. perc: Vlahovics beadását fejelte el keresztbe Morata.

15. perc: Rabiot is „besárgult”. Barella fogja a lábát.

15. perc: Cuadrado lövését védte Handanovic.

11. perc: Dybala lövése ment nem sokkal fölé. Jó a meccs!

11. perc: Handanovic kiütötte.

10. perc: Juve-szöglet.

9. perc: Handanovic térdre rogyott, miközben nézte a magasra felütött labdáját, ami végül Chiellini térdéről a kapufára pattant. Furcsa szituáció volt!

8. perc: Skriniar fejesét Szczesny védte.

7. perc: Inter-szöglet.

5. perc: Morata fejelt magasan a kapu fölé.

4. perc: Locatelli kötéssel a fején folytatja a játékot.

4. perc: Locatellit még mindig ápolják a pályán.

2. perc: Locatellit rúgta meg Lautaro Martínez. Máris villant a sárga lap. Az argentín így eltiltás miatt kihagyja a következő mérkőzést.

1. perc: 48 másodperc után Vlahovics tüzelt. Handanovic ölelte magához a labdát.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

0. perc: A béke reményében felcsendült a stadionban John Lennon híres dala, az Imagine.

(Fotó: Getty Images)

Mindkét csapat a hagyomás mezösszeállításában: a Juventus fehér-fekete csíkos mezben, fehér nadrágban és fehér sportszárban látható, míg az Inter fekete-kék csíkos mezben, fekete nadrágban és fekete sportszárban játszik.

CARLOS TÉVEZ AZ ALLIANZ STADIONBAN SZURKOL A JUVENTUSNAK (2013 ÉS 2015 KÖZÖTT VOLT A „ZEBRÁK” JÁTÉKOSA)

A JUVENTUS KEZDŐJE

AZ INTERNAZIONALE KEZDŐJE

ELŐZMÉNYEK

Két olyan csapat mérkőzik meg egymással, amely a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében búcsúzott Európa legrangosabb kupasorozatától. A Juventus azonban 16 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban (11 győzelem, 5 döntetlen), az Inter pedig minden sorozatot figyelembe véve hat meccs óta nem talált legyőzőre (2 győzelem, 4 döntetlen), viszont az elmúlt hét bajnokiján csak egyszer gyűjtötte be mindhárom pontot.

A tabella ugyan még egy kicsit keszekusza, de egy mai győzelemmel mindkét együttes nagyot léphetne előre. Az Inter jelen pillanatban 29 mérkőzéssel a háta mögött a harmadik helyen áll 60 ponttal, míg a Juven 30 találkozó után 59-cel a negyedik.

A két csapat legutóbb január közepén találkozott, akkor a Szuperkupában Alexis Sánchez 121. percben szerzett góljával Simone Inzaghi együttese 2–1-re diadalmaskodott, és emelhette magasba a trófeát. Az októberi bajnokijuk 1–1-es döntetlennel végződött.

SZURKOLÓK

Közleményben bejelentette a Curva Nord Milano, az Inter szurkolói csoportja, hogy nem vesz részt a bajnokság szempontjából kiemelten fontos mai rangadón.

„Nem fogunk magyarázkodni, megvannak az okaink és ennyi legyen elég. Minden szurkolói csoport vezetője ezen az állásponton van. Ez fájdalmas döntés, de sajnos elkerülhetetlen. Nincs olyan derbi, még a legfontosabb sem, ami felülírhatja a lényegét annak, hogy mi kik vagyunk” – olvasható a közleményben.

Ugyan okokat nem említenek, de egyéb források szerint az Inter-szurkolók nem elégedettek a Juventus jegyelosztási gyakorlatával, valamint azzal, hogy a klub nem enged be a stadionjába olyan transzparenseket, amelyeken a Juventust szidják.

DYBALA

A mostani idény végeztével elhagyja a Juventust Paulo Dybala, az olasz élvonalbeli csapat argentin labdarúgója – árulta el a mőlt héten Maurizio Arrivabene, a torinóiak ügyvezető igazgatója.

„A legfontosabb változás, hogy a Juventus nem hosszabbítja meg Paulo Dybala szerződését – idézi a tuttomercatoweb.comMaurizio Arrivabenét, aki 2012 óta elnökségi tag az olasz rekordbajnoknál, tavaly nevezték ki ügyvezető igazgatónak. – A téli átigazolásokkal, [Dusan] Vlahovics érkezésével már nem Paulo a projekt főszereplője. Ezért döntöttünk így januárban. Senki sem kételkedik abban, hogy Paulo remek futballista, ám gazdasági szempontokat is figyelembe kellett vennünk. Ajánlhattunk volna alacsonyabb fizetést, ám az tiszteletlenség lett volna Paulóval szemben.”

A 28 esztendős argentin válogatott támadó 2015 nyarán a Palermótól 32 millió euróért igazolt a Juventusba, amellyel sorozatban öt bajnoki címet nyert, valamint négyszer aranyérmes lett az Olasz Kupában, és a 2016–2017-es évadban Bajnokok Ligája-döntős volt.

Dybala a „zebrák” színeiben 283 tétmérkőzésen összesen 113 gólt szerzett és 48 gólpasszt adott.

BROZOVIC

Az Inter a hivatalos honlapján bejelentette a múlt héten, hogy Marcelo Brozovic 2026-ig szóló új szerződést írt alá.A 29 esztendős horvát válogatott középpályás 2015 óta a milánói együttes játékosa. A szerződése a mostani idény végén lejárt volna, ám a klub megállapodott a 2018-as világbajnokságon ezüstérmet szerző futballistával a folytatásról.

Fabrizio Romano olasz újságíró szerint Brozovic az új szerződése alapján évente nettó hatmillió eurót keres majd az Internél.

Brozovic a mostani idényben 37 tétmeccsen játszott az Interben – kivétel nélkül kezdőként. Csupán négy tétmérkőzést hagyott ki.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A JUVENTUS–INTERNAZIONALE LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS ONLIVE KÖZVETÍTÉSÉBEN!