A Juventus az Internazionale legyőzésével állt vissza a Serie A élére

T. I.T. I.
2020.03.08. 20:35
Különleges hangulatban győzte le a Juventus az Intert (Fotó: AFP)
A Juventus hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Internazionalét az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 26. fordulójából elhalasztott rangadón, ezzel visszavette a vezetést a tabellán. A második félidőben Aaron Ramsey, majd a csereként beálló Paulo Dybala talált a kapuba. Az Inter több mint 450 játékperce gólképtelen Torinóban!

Hogy mi lett volna a Juventus–Inter meccsel, ha az eredeti időpontban, egy héttel ezelőtt, netán nézők előtt rendezhetik meg, és nem a koronavírus terjedése ellen bevezetett óvintézkedések győznek, nem tudni. Ami jó eséllyel igaz, hogy sem Samir Handanovic, sem Douglas Costa nem lép pályára, pedig a találkozó első igazi csörtéjét a milánóiak kapusa és a torinóiak szélsője hozta össze. Handanovic nyert.

Miként Matthijs de Ligt közeli fejesénél, majd Blaise Matuidi éles szögből leadott, bal alsóba tartó lövésénél is.

Az első 15-20 perc Juventus-fölénye után éledezett az Inter. Lautaro Martínez, majd Marcelo Brozovic lövése után már Wojciech Szczesnynek is bravúrt kellett bemutatnia.

Fordulás után valahogy az volt az ember érzése, hogy a Juventus tudott közönség nélkül sokkal jobban felpörögni. Az 54 percben meg is jött a gól! Egy bal oldali akció végén Cristiano Ronaldónak még ugyan nem jött össze a találat, de a menteni igyekvő védőről épp Aaron Ramsey elé pattant a labda, aki alig négy-öt méterről a hálóba vágta azt. Handanovic ezúttal esélytelen volt – tényleg, mert még meg is pattant a közeli lövés (1–0).

Az Inter a kapott gól után sem tudott felpörögni, és a csereként beszállt Paulo Dybalától a 67. minutumban már meg is kapta a kegyelemdöfést. Az argentin támadó négy Inter-védőt szédített, hol szenzációs, hol kissé talán szerencsés cseleivel. Mindenesetre célt – gólt – ért (2–0).

A hajrában hiába birtokolták többet a labdát a vendégek, igazi ziccerig nem jutottak el. Csupán Christian Eriksentől jött egy ígéretes lövés bő tíz perccel a vége előtt, de még az is elzúgott a keresztléc felett – legalábbis a látványosan felnyúló Szczesny állítása és a játékvezető döntése szerint.

Hozzá kell tenni, Romelu Lukaku ekkor már nem villoghatott, az európai topligák legeredményesebb idegenbeli góllövőjét a Juve-védelem remekül vette ki a játékból. Aztán edzője, Antonio Conte tette ezt vele – a szó szoros értelmében –, mivel a 77. percben lecserélte.

Ha már villogás: Ronaldo a hosszabbítás perceiben kétszer is nagyon közel került ahhoz, hogy zsinórban a 12. bajnokiján is gólt szerezzen – ám mind a kétszer kapu mellé lőtt. Előbb remek szóló végén 19 méterről, utóbb 8-9 méterről, ziccerben. Ezzel az újabb történelmi tett elmaradt a portugál klasszistól: CR pályafutása során még soha, egyszer sem tudott 12 bajnokin keresztül mindig a kapuba találni...

De talán a győzelem, és a Serie A élére történt visszakapaszkodás kárpótolja ezért őt is.

A MÉRKŐZÉS ESEMÉNYEIRŐL IDE KATTINTVA OLVASHAT!