Serie A: jó meccs, de mind a két csapatnak rossz eredmény a Napoli–Román

K. T. I.K. T. I.
2022.04.18. 22:57
Lorenzo Insigne 11-esével szerezte meg a vezetést a Napoli a 11. percben (Fotó: AFP)
A Napoli a bajnoki címtől, az AS Roma a Bajnokok Ligája-indulástól került kicsivel távolabb, miután a két csapat rangadója döntetlennel zárult Nápolyban az olasz élvonalban (Serie A). Lorenzo Insigne 11-esével nyolcvan percen át vezetett a házigazda, a hosszabbításban Stephan El Shaarawy egyenlített. A Verona több mint egy év után nyert ismét idegenben bajnokit – az áldozat a hullámvölgyben lévő Atalanta volt.

Hiába adódott az első félidő legnagyobb lehetősége egy római játékos előtt, a Napoli előnyével ért véget a játékrész.

Az Hirving Lozano elleni szabálytalanságról a videobíró segítségével is három percig tartott eldönteni, tizenegyest ér-e vagy sem, végül Marco Di Bello megadta, Lorenzo Insigne pedig – idénybeli nyolcadik büntetőjét értékesítve – gólra is váltotta (1–0). Az öt európai topligában nincs még egy játékos, aki ennyi tizenegyesből szerzett gólt tudhatna a neve mellett, miként a Napolinál többet értékesítő csapat sem akad (9/9).

A szituáció megadta az alaphangulatot a rangadóhoz, amely kifejezetten feszült atmoszféra mellett – csordogált. Merthogy a Napoli a vezetése tudatában tökéletesen megelégedett azzal, hogy a labdát kontroll alatt tartva mezőnyben uralja a játékot, a Roma pedig – hátrány ide vagy oda – igyekezett keveset kockáztatni ebben a periódusban és a kontrákra bízni magát. Az egyik ilyen ellentámadás végén a mindössze 20 esztendős Nicola Zalewski került óriási helyzetbe, ám az ötös előterében nem tudta elrúgni a labdát a kivetődő kapus mellett.

Fordulás után már jóval nagyobb erőket mozgósított a Roma az egyenlítés érdekében, a 61. percben Tammy Abraham közeli, viszont nem túl jól helyezett fejesét fogta Alex Meret, majd Nicolo Zaniolo kapott jó kiugratást a tizenhatos bal szélénél, azonban a kivetődő kapus felett nem tudta átbökni a labdát. A védést követő ütközés miatt a rómaiak szerettek volna kireklamálni legalább egy büntetőt, ám a próbálkozáson az első, heves dühkitörések után már maga José Mourinho is mosolygott a kispadnál. Nem volt ilyen szerencsés a cserekapus Daniel Fuzato, aki úgy kapott piros lapot, hogy pályára se lépett – nemhogy Nápolyban, de ebben a bajnoki idényben sem!

Már-már úgy tűnt, a Napoli kihúzza az egygólos előnnyel, amikor a 91. percben Abraham szemben a kapuval, attól 12 méterre meghúzta a váratlant és lövés helyett sarokkal a háta mögött ziccerben érkező csereember, Stephan El Shaarawy elé tette a labdát – utóbbi pedig a kapu jobb oldalába helyezett (1–1).

El Shaarawy a 91. percben egyenlített, ezzel pontot mentve a Romának (Fotó: AFP)

Újabb gól nem született, ami azt jelenti, hogy a Napoli a bajnoki címtől, míg a Roma a BL-indulást érő negyedik helytől került távolabb. Ha létezik az egyik félnek sem jó iksz, hát ez az...

A Verona meglepetésre 2–1-re nyert az Atalanta otthonában – a bergamói alakulat ezzel már több mint egy hónapja nyeretlen hazai pályán az olasz élvonalban. A Verona több mint egy év után először szerzett három pontot idegenben a Serie A-ban.

Az Atalantát 2016 óta irányító Gian Piero Gasperini regnálása alatt most első ízben fordult elő, hogy sorozatban három tétmeccsen bukjon el a csapat. Az elmúlt években rendre a BL-indulásért harcoló együttes csupán nyolcadik a tabellán, és mindössze három ponttal előzi meg aktuális legyőzőjét, a kilencedik helyezett Veronát. Egyre nagyobb kérdés, hogy lesz ebből bármilyen nemzetközi kupaindulás a Gasperini-gárda számára.

OLASZ SERIE A
33. FORDULÓ
Napoli–Roma 1–1
(Insigne 11. – 11-esből, ill. El Shaarawy 90+1.)
Atalanta–Verona 1–2 (Scalvini 82., ill. Ceccherini 45+2., Koopmeiners 55. – öngól)
(Deiola 42.)
Sampdoria–Salernitana 1–2 (Caputo 32., ill. Fazio 4., Lourenco 6.)
Udinese–Empoli 4–1 (Ismajli 6. – öngól, Deulofeu 52., Pussetto 79., Samardzic 87., ill. Pinamonti 67. – 11-esből)
Fiorentina–Venezia 1–0 (Torreira 30.)

PÉNTEKEN
Spezia–Internazionale 1–3 (Maggiore 88., ill. Brozovic 31., Lautaro Martínez 73., Alexis Sánchez 90+3.)
Milan–Genoa 2–0 (Rafael Leao 11., Junior Messias 87.)

1. Milan 33 21 8 4 58–29 +29 71
2. Internazionale 32 20 9 3 68–25 +43 69
3. Napoli 33 20 7 6 59–27 +32 67
4. Juventus 33 18 9 6 50–29 +21 63
5. Roma 33 17 7 9 54–37 +17 58
6. Lazio 33 16 8 9 65–48 +17 56
7. Fiorentina 32 17 5 10 53–40 +13 56