Serie A: Immobile-show; kiszenvedte a Milan és a Napoli

2018.01.06. 17:02
Ciro Immobile négy gólt vállalt a SPAL legyőzéséből (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójában a Milan és a Napoli is hazai pályán nyert: előbbi a Crotonét gyűrte le, utóbbi a Hellas Veronát. A sereghajtó Benevento sorozatban a második győzelmét aratta, a Chievo után a Sampdoriát is legyőzte, ráadásul hátrányból fordítva.

A listavezető Napoli amely az Atalanta elleni vereséggel meglepetésre már a negyeddöntőben búcsúzott az Olasz Kupától – 1983 óta nem kapott ki a Stadio San Paolóban a Hellas Veronától, amelynek vezetőedzője az a Fabio Pecchia, aki játékosként és később segédedzőként is megfordult Nápolyban.

Lorenzo Insigne próbálkozott először kapura lövéssel a mérkőzésen, majd Dries Mertens lőtt kapufát. Előbbi aztán Allan sarkazása után 10 méterről sem tudta bevenni a vendégek kapuját, talán a félidő legnagyobb helyzetét elpuskázva. A gól nélküli első 45 percet követően a 65. percben megszerezte a vezetést a Napoli: egy szögletet követően Kalidou Koulibaly fejelt a hálóba.

Bő tíz perccel később eldöntötte a találkozót a házigazda: Insigne húzott el a bal szélen, és tökéletes középre adását a hosszún érkező José Callejón lőtte a hálóba, a kapus már csak beljebb segíteni tudta a labdát. A Napoli így behúzta a mérkőzést 2–0-ra, és őrzi vezető helyét a tabellán.

Ferrarában minden Ciro Immobiléről szólt: a SPAL vendégeként 5–2-re diadalmaskodó Lazio támadója négy gólt (!) szerzett a meccsen, ezzel az európai topligákban ő lett az első játékos, aki elérte a 20 találatos határt. Ráadásul Hernán Crespo óta Immobile az első Lazio-játékos, aki egynél több mesterhármast jegyez egy Serie A-idényben.

A Milan megszenvedett a Crotonéval (amely nemrégiben a Napolit is nagy harcra kényszerítette), de végül egy szerencsés góllal győzni tudott. Az 54. percben egy szögletnél borzalmasan jött ki a kapujából Alex Cordaz, s épp Leonardo Bonucci fejére ütötte a labdát, amely onnan a hálóba pattant. A mérkőzés krónikájához tartozik, hogy a Milan még kétszer bevette a vendégek kapuját, de a videobíró mindkétszer érvénytelenítette a találatot.

Megtáltosodott a Benevento: a sereghajtó sorozatban a második győzelmét aratta, ezúttal a Sampdoriát verte meg hazai pályán. A hős Massimo Coda volt, aki duplázott a találkozón. A genovaiak 1–1-es állásnál, a 83. percben megfogyatkoztak, ugyanis Jacopo Sala piros lapot kapott.

OLASZ SERIE A
20. FORDULÓ

Milan–Crotone 1–0
(Bonucci 54.)
Napoli–Hellas Verona 2–0 (Koulibaly 65., Callejón 78.)
SPAL–Lazio 2–5 (Antenucci 8., 30. – az elsőt 11-esből, ill. Luis Alberto 5., Immobile 19., 26., 41., 50.)
Benevento–Sampdoria 3–2 (Coda 69., 84., Brignola 91., ill. Caprari 46., Kownacki 94.)
Genoa–Sassuolo 1–0 (Galabinov 80.)