Serie A: Immobile klubrekordot döntött, dobogón a Lazio!

2018.04.08. 19:52
Az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójában a Lazio idegenben 2–1-re legyőzte az Udinesét, így feljött a harmadik helyre a tabellán.

A meccset a házigazda kezdte jobban, és az első negyedóra végéhez közeledveLarsen jobb oldali beadása utánLasagna csukafejesével előnybe is került (1–0).Lasagna csukafejesével előnybe is került (1–0).

Sokáig nem örülhettek az udineiek, Lulic eltört lövésébe Immobile lépett bele megfelelően az ötösnél, így a 27. percben egyenlített – és megszerezte szezonbeli 27. bajnoki találatát, ezzel a klub történetének legjobb mutatójával bír, eddig Hernán Crespóval és Giuseppe Signorival közösen álltak egyaránt 26-tal.

A játékrész hajrájában az olasz támadó egy gólpasszt is kiosztott, Luis Alberto lövésébe csak beleérni tudott Bizzarri (1–2), így a Lazio fordított, és a riválisok botlásait kihasználva feljött a dobogóra!

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ

Udinese–Lazio 1–2 (Lasagna 13., ill. Immobile 27., Luis Alberto 37.)
KÉSŐBB
20.45: Milan–Sassuolo (Tv: Digi Sport1)
KORÁBBAN
Torino–Internazionale 1–0 (Ljajics 36.)
Crotone–Bologna 1–0 (Simy 25.)
Hellas Verona–Cagliari 1–0 (Romulo 36. – 11-esből)
Napoli–Chievo 2–1 (Milik 89., A. Diawara 93., ill. Stepinski 73.)
SZOMBATON
SPAL–Atalanta 1–1 (Cionek 39., ill. De Roon 78. – 11-esből)
Roma–Fiorentina 0–2 (Benassi 7., G. Simeone 39.)
Sampdoria–Genoa 0–0
Benevento–Juventus 2–4 (Diabaté 24., 51., ill. Dybala 16., 45+3., 74. – a másodikat és a harmadikat 11-esből, Douglas Costa 82.)

1. Juventus 31 26 3 2 74–18 +56 81
2. Napoli 31 24 5 2 66–21 +45 77
3. Lazio 31 18 6 7 75–40 +35 60
4. Roma 31 18 6 7 50–26 +24 60
5. Internazionale 31 16 11 4 50–22 +28 59
6. Milan 30 15 6 9 41–34 +7 51
7. Fiorentina 31 14 8 9 44–33 +11 50
8. Atalanta 31 13 9 9 47–34 +13 48