Serie A: Immobile is beköszönt, hengerelt a Lazio

CS. M.CS. M.
2022.02.12. 16:55
A Bologna elleni már a 19. gólja volt Ciro Immobilének ebben az idényben – vezeti is a góllövőlistát (Fotó: Getty Images)
A Lazio 3–0-ra legyőzte a Bolognát az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 25. fordulójának szombati játéknapján.

A Milan elleni hétközi kupameccset (négygólos vereség) leszámítva jó formának örvendett a Lazio, míg a Bologna éppen ellenkezőleg. Ezúttal is nagy lendülettel kezdtek a fővárosiak, s a 13. percben büntetőhöz jutottak, amit Ciro Immobile gólra is váltott. Az aranycipős csatárnak ez már a 19. találata volt ebben a bajnoki idényben, ezzel újra holtverseny nélkül vezeti a góllövőlistát.

A folytatásban a Bologna előtt is nyílt lehetőség szép számmal, de a második félidőben tíz perc alatt eldöntötte a meccset a Lazio, méghozzá Mattia Zaccagni duplájával. 3–0

Késő este a Venezia 2–1-re legyőzte a Torinót – a hazaiak a hajrában egyenlítettek, de a találatot végül érvénytelenítette a játékvezető.