Serie A: ilyen statisztikai mutató csak a Palermónál lehetséges

2017.05.02. 14:27
A Balogh Norbertet és Sallai Rolandot is foglalkoztató Palermo négy fordulóval a vége előtt az utolsó előtti, 19. helyen áll az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) mostani idényében, tíz ponttal lemaradva a már bennmaradást érő pozícióban lévő Empolitól. A szicíliai klub ebben a szezonban eddig négy bajnoki meccset nyert meg – mind a négyet más vezetőedző irányításával.

A Palermo az ötödik fordulóban, 2016. szeptember 21-én aratta első sikerét a bajnokságban, amikor Roberto De Zerbi vezetésével 1–0-ra megverte idegenben az Atalantát. A második győzelemre csaknem három hónapot kellett várni, december 18-án a Genoa vendégeként nyert 4–3-ra a Palermo – ekkor már Eugenio Corinivel a kispadon.Roberto De Zerbi vezetésével 1–0-ra megverte idegenben az Atalantát. A második győzelemre csaknem három hónapot kellett várni, december 18-án a Genoa vendégeként nyert 4–3-ra a Palermo – ekkor már Eugenio Corinivel a kispadon.

Harmadik alkalommal február 5-én gyűjtötte be mindhárom pontot a Palermo, amely Luis Diego López irányításával hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Crotonét. A negyedik siker az elmúlt hétvégén, április 30-án a Fiorentina ellen (2–0) született meg a jelenlegi tréner, Diego Bortoluzzi vezetésével.

A szicíliai együttes Davide Ballardinivel kezdte meg a szezont, vele az első két körben nyeretlen maradt a csapat.

A Palermo kilátásai a kiesés elkerüléséért folyó harcban korántsem rózsásak, hiszen a hátránya 10 pont a 17. helyezett Empoli mögött. De a helyzet nem reménytelen, mivel Sallaiékra az utolsó négy fordulóban nyerhető meccsek várnak: a Chievóval és a Pescarával idegenben, a Genoával és az Empolival otthon csapnak össze.

1. Juventus 34 27 3 4 70–22 +48 84
2. Roma 34 24 3 7 75–31 +44 75
3. Napoli 34 22 8 4 78–35 +43 74
4. Lazio 34 20 7 7 63–39 +24 67
5. Atalanta 34 19 7 8 58–39 +19 64
6. Milan 34 17 8 9 51–38 +13 59
7. Internazionale 34 17 5 12 63–43 +20 56
8. Fiorentina 34 15 10 9 55–47 +8 55