Serie A: Ilicic beállása után az Atalanta kiütötte a Romát

M. D.M. D.
2020.12.20. 19:56
A négy bergamói gólöröm egyike (Fotó: Getty Images)
A szünetben beálló Josip Ilicic vezérletével az Atalanta 0–1-es első félidő után 4–1-re megverte hazai pályán a Romát az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójában vasárnap.

Amikor a szünetben a Roma 1–0-ra vezetett Edin Dzeko góljával, valószínűleg kevesen hitték, hogy a fővárosi együttes kiütéses vereséggel távozik majd Bergamóból – pláne úgy, hogy az Atalanta játékosai az első félidőben egyszer sem találták el a kaput.

Ha már a bosnyák csatár szóba került: Totti, Pruzzo, Di Bartolomei és Montella után ő az ötödik Roma-játékos, aki hat idényben is eljutott legalább öt találatig a Serie A-ban.

Aztán a második félidőre Gian Piero Gasperini becserélte Josip Ilicicet, akinek a beállásával 180 fokos fordulatot vett a mérkőzés. A szlovén támadó középpályás előbb Duván Zapatának osztott ki gólpasszt, majd Robin Gosens fejelt a Roma kapujába az ő beadását követően. A német szélső találatát Jordan Veretout hibája és Luis Muriel gólja követte – a kolumbiai csatár nagyon szép bokamozdulattal húzta el a labdát Antonio Mirante mellett –, a végeredményt pedig maga a meccs hőse, Ilicic alakította ki a 85. percben. 4–1

A szlovén labdarúgó a Lecce elleni márciusi mérkőzés óta először, 294 nap elteltével jegyzett ismét gólt és gólpassz(oka)t is olasz bajnoki találkozón.

Megjegyzendő az Atalanta kapcsán, hogy Papu Gómez viszonya annyira elmérgesedett már Gasperinivel, hogy erre a találkozóra már nem is nevezte az olasz tréner. Az argentin futballista a téli átigazolási időszakban szinte biztosan távozik Bergamóból, és mivel nem szeretné elhagyni Lombardiát, könnyen lehet, hogy a Milanban köt majd ki.

A MECCS ÖSSZEFOGLALÓJA

OLASZ SERIE A
13. FORDULÓ
Atalanta–Roma 4–1
(D. Zapata 59., Gosens 70., Muriel 72., Ilicic 85., ill. Dzeko 3.)

KÉSŐBB
20.45:
Lazio–Napoli (Tv: Digi Sport1) – élőben az NSO-n!

KORÁBBAN
Benevento–Genoa 2–0 (R. Insigne 57., Sau 89. – 11-esből)
Cagliari–Udinese 1–1 (Likojannisz 27., ill. Lasagna 57.)
Internazionale–Spezia 2–1
(Hakimi 52., R. Lukaku 71. – 11-esből, ill. Piccoli 90+4.)
Sassuolo–Milan 1–2
(Berardi 89., ill. Rafael Leao 1., Saelemaekers 26.)

Torino–Bologna 1–1 (Verdi 69., ill. R. Soriano 78.)

SZOMBATI EREDMÉNYEK
Parma–Juventus 0–4 (Kulusevski 23., Cristiano Ronaldo 26., 48., Morata 85.)
Fiorentina–Verona 1–1 (Vlahovics 19. – 11-esből, ill. Veloso 8. – 11-esből)
Sampdoria–Crotone 3–1 (Damsgaard 26., Jankto 36., Quagliarella 65., ill. Simy 45+1. – 11-esből)

1. Milan 13 9 4 29–14 +15 31
2. Internazionale 13 9 3 1 32–16 +16 30
3. Juventus 13 7 6 28–10 +18 27
4. Roma 13 7 3 3 28–21 +7 24
5. Napoli 12 8 4 26–12 +14 23
6. Sassuolo 13 6 5 2 23–15 +8 23
7. Atalanta 12 6 3 3 26–18 +8 21
8. Verona 13 5 5 3 17–12 +5 20