Serie A: Icardi góllal tért vissza, iksz a Roma–Fiorentinán

2019.04.03. 22:53
Az Inter játékosai négyszer ünnepelhettek gólt (Fotó: AFP)
Góllal tért vissza az Interbe Mauro Icardi, csapata 4–0-ra nyert a Schäfer Andrást nem nevező Genoa vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójában.

Icardi február 13. óta volt kényszerpihenőn – hivatalosan térdsérülés miatt, sajtóhírek szerint viszont azért, mert csúnyán összekülönbözött több csapattársával és Spalletti vezetőedzővel, utóbbival a csapatkapitányi karszalag elvétele miatt.

Luciano Spalletti a keddi sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a Genoa elleni találkozóra kezdőként nevezi az argentin csatárt, bár ez a szurkolók tetszését nem igen nyerte el…

A meccset a papírformának megfelelően az Inter kezdte jobban, Asamoah beadása után Gagliardini az első negyedóra végén megszerezte a vezetést (0–1).

Icardi
nagy pillanata az első félidő végén jött el, amikor előbb kiharcolt egy tizenegyest és egy kiállítást – utóbbit Romerónak –, majd értékesítette a büntetőt (0–2).

A fordulást követően szenzációs gólpasszt adott Perisicnek, aki a hajrában Gagliardininek adott asszisztot, az Inter így négy góllal nyert (0–4).

A nap rangadóján a Fiorentina a 12. percben vezetést szerzett a Roma otthonában, Biraghi szöglet utáni beadását Pezzella bólintotta a kapuba (0–1), de sokáig nem tarthatott a vendégek öröme, hiszen még az első negyedórában jött a válasz: Kluivert beadásából Zaniolo fejelt gólt (1–1).

A második félidő hasonló mederben telt, a Fiorentina hamar betalált Gerson megpattanó lövésével, majd percekkel később feleltek a hazaiak Perrotti megpattanó lövésével – így 2–2 lett a vége.

Drámai végjátékot hozott a SPAL Lazio elleni meccse, amelyet egy 89. perces büntető döntött el (1–0), de mi volt ez a Frosinone–Parma meccshez képest, ahol Ciofani a 103.(!) percben értékesítette a győztes tizenegyest (3–2).

OLASZ SERIE A
30. FORDULÓ
Empoli–Napoli 2–1
(Diego Farias 28., Di Lorenzo 53., ill. Zielinski 44.)
Roma–Fiorentina 2–2 (Zaniolo 14., Perrotti 57., ill. Pezzella 12., Gerson 51.)
Genoa–Internazionale 0–4
(Gagliardini 15., 81., Icardi 40. – 11-esből, Perisic 54.)
Genoa: Schäfer András nem került be a keretbe.
SPAL–Lazio 1–0 (Petagna 89. – 11-esből)
Frosinone–Parma 3–2 (Pinamonti 13., Valzania 45+2., Ciofani 103. – 11-esből, ill. Barilla 18., Ceravolo 58. – 11-esből)
Torino–Sampdoria 2–1 (Belotti 34., 45+1., ill. Gabbiadini 83.)

1. Juventus 30 26 3 1 62–19 +43 81
2. Napoli 30 19 6 5 57–26 +31 63
3. Internazionale 30 17 5 8 47–25 +22 56
4. Milan 30 14 10 6 44–28 +16 52
5. Atalanta 29 14 6 9 60–40 +20 48
6. Lazio 29 14 6 9 42–30 +12 48
7. Torino 30 12 12 6 40–28 +12 48