Serie A: hiába az Ibra-dupla, már nem veretlen a Milan

K. Zs.K. Zs.
2021.11.20. 22:48
Dusan Vlahovics kis híján a szögletzászlót is átugrotta gólörömében (Fotó: AFP)
Az egy vereség, egy győzelem tempóban haladó Fiorentinánál ezen a hétvégén a pozitív kimenetelen volt a sor, és lőn: a violák hazai pályán 4–3-ra megverték a Milant az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 13. fordulójának szombat késő esti mérkőzésén. A piros-feketék az első vereségüket szenvedték el a 2021–2022-es bajnoki idényben.

A firenzei mérkőzés első gólját Zlatan Ibrahimovic lőtte, csakhogy lesen volt, így aztán a meccs első „igazi” góljára még várni kellett – igaz, nem sokáig: a 15. percben José Callejón szögletét követően Ciprian Tatarusanu képtelen volt megfogni a labdát, Matteo Gabbia próbálta kisegíteni, igyekezett fedezni a labdát, csakhogy a szemfüles Alfred Duncan a lába között a hálóba piszkálta (1–0). A GÓL ITT!

Jobban játszott a Fiorentina, és az első félidő lefújása előtti pillanatokban meg is duplázta előnyét: Riccardo Saponara mintegy 18 méterről csavart a kapu bal felső sarkába – gyönyörű gól volt (2–0). A GÓL ITT!

Egy kis stat: Riccardo Saponara már a negyedik gólját szerezte a Milan ellen; más élvonalbeli csapat ellen legfeljebb kettőig jutott eddig. (Opta)

Az eredmény után futó Milan erősen kezdte a második félidőt, de hiába a több labdabirtoklás, nem sikerült a szépítés – ellenben odaát megint gól született: a leshatárról kiugró Dusan Vlahovics remek labdaátvétel után a kapust is kicselezte, majd éles szögből a hálóba bombázott (3–0). A GÓL ITT!

Nyeregben volt a Fiorentina – de csupán két percig: a könnyelmű Giacomo Bonaventura a saját 16-osán belül rosszul passzolt, Ibrahimovic lecsapott a labdára, és kegyetlenül kihasználta a gólhelyzetet (3–1). A GÓL ITT!

Több sem kellett a Milannak, öt perc elteltével Theo Hernandez lódult meg erőszakosan a bal oldalon, pontosan játszott középre, és Ibrahimovic egyből a hálóba lőtt (3–2). A GÓL ITT!

Egy kis stat: a 40 éves és 48 napos Zlatan Ibrahimovic megelőzte a 40 évesen és 47 naposan élvonalbeli gólt szerző Pietro Vierchowodot, így már csak két nála idősebb gólszerzője van a Serie A történetének: Alessandro Costacurta és Silvio Piola. Ibra egy új rekordot is felállított: ő a Serie A történetének legidősebb olyan futballistája, aki egy meccsen két gólt szerzett. (Opta)

Zlatan Ibrahimovic kapura lő a lilák őrizetében (Fotó: AFP)

Hiába azonban az ígéretes felzárkózás, Hernandeznek a saját kapuja közelében is volt egy emlékezetes pillanata: a 85. percben ő is megengedett magának egy könnyelmű cselt nagyon rossz helyen, Nicolás González elkotorta előle a labdát, éppen Vlahovics elé, aki a 16-os vonaláról okosan a jobb alsó sarokba lőtt (4–2). A GÓL ITT!

Az utolsó pillanatokra maradt még egy gól – Ibrahimovic fejese után a labda a kapufáról Lorenzo Venutira, róla pedig a hazai hálóba pattant (4–3 – A GÓL ITT!) –, de ennek már nem volt nagy jelentősége: a Milan ebben a bajnoki idényben elszenvedte első vereségét, a Fiorentina pedig hat év várakozás után otthon tartotta a három pontot a piros-feketékkel szemben.

Egy kis stat: a kiváló formában lévő Dusan Vlahovics 27 bajnoki gólnál tart 2021-ben, ezzel beállította Kurt Hamrin klubrekordját. A svéd támadó 1960 óta tartotta egyedül a naptári éves gólcsúcsot a Fiorentinánál. (Opta)